جزئیات تکمیل ظرفیت کنکور /

آغاز انتخاب رشته مجدد کنکوریها در تکمیل ظرفیت/ پذیرش58 هزارکنکوری جدید

شناسهٔ خبر: 757254 -
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: انتخاب کد رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1387 در مرحله تکمیل ظرفیت از ساعت 10 صبح امروز آغاز و ساعت 24 روز سه شنبه 9 مهر ماه پایان می یابد.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر افزود: اطلاعیه سازمان سنجش درباره تکمیل ظرفیت برخی رشته های تکمیلی آزمون سراسری سال 87 روز شنبه 8 مهرماه به صورت ویژه نامه منتشر شده و داوطلبانی که بر اساس اطلاعیه علاقه مند به انتخاب رشته باشند باید از ساعت 10 صبح فردا 8 مهرماه 87 تا ساعت 24 روز سه شنبه 9 مهرماه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و براساس دستورالعمل مربوط نسبت به تکمیل ظرفیت در کنکور اقدام کنند.

وی اظهار داشت: نظر به اینکه هر داوطلب متقاضی انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت باید مبلغ 14 هزار و 500 ریال را به حساب 748 خزانه نزد بانک مرکزی ایران (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی) سراسر کشور پرداخت کند و شماره و تاریخ آن را به هنگام انتخاب رشته در محل مربوط به در سایت درج کند، لذا به کلیه داوطلبان توصیه می شود با توجه به تعطیلی روز چهارشنبه و عدم امکان تمدید ترتیبی اتخاذ کنند تا پایان وقت اداری روز 3 شنبه 9 مهرماه نسبت به واریز وجه در بانک و دریافت رسید اقدام کنند.

معاون سازمان سنجش اضافه کرد: در مرحله تکمیل ظرفیت 58 هزار ظرفیت ایجاد شده است که داوطلبان بر اساس گروه آزمایشی خود به انتخاب حداکثر 50 رشته اقدام کنند.

توکلی ادامه داد: تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از 8 مهر ماه آغاز می شود و داوطلبان تا پایان روز 9 مهر ماه فرصت دارد با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

معاون سازمان سنجش به مهر گفت: همه داوطلبان با توجه به ضوابط می توانند نسبت به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کنند. داوطلبان اعم از پذیرفته شدگان یا پذیرفته نشدگان مجاز کنکور که پیش از این پذیرش در دانشگاههای غیرانتفاعی را اعلام نکرده بودند می توانند به انتخاب رشته های دانشگاههای غیرانتفاعی نیز اقدام کنند.

وی اضافه کرد: داوطلبان غیرمجاز نیز می توانند نسبت به انتخاب رشته در دانشگاههای غیرانتفاعی اقدام کنند.

توکلی گفت: در صورت قبولی داوطلب در کد رشته‌های انتخابی مرحله تکمیل ظرفیت قبولی قبلی وی لغو خواهد شد.

دو نکته برای انتخاب رشته پذیرفته شدگان

به گزارش مهر، سازمان سنجش تاکید کرده است: آن دسته از داوطلبانی که در یکی از رشته های تحصیلی متمرکز آزمون سراسری سال 1387 پذیرفته شده اند با رعایت ضوابط مربوط می توانند متقاضی شرکت در گزینش رشته های تحصیلی در مرحله تکمیل ظرفیت شوند.

در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت قبولی آنها کان لم یکن تلقی خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی در دوره های روزانه مندرج در اطلاعیه تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند و یا قبولی قبلی آنها دوره روزانه باشد حتی با دادن انصراف از تحصیل حق ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال بعد (1388) را نخواهند داشت.

سازمان سنجش به پذیرفته شدگان تاکید کرده است در تکمیل فرم تقاضانامه شرکت در گزینش رشته های تحصیلی مندرج در تکمیل ظرفیت دقت کافی را مبذول دارند در غیر این صورت هیچگونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود.

در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش با آنها همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.

جزئیات پذیرش جدید کنکوریها در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاههای تهران

دانشگاههای تهران در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در گروههای علوم انسانی،‌ ریاضی و فنی و علوم تجربی در مجموع 221 دانشجوی جدید پذیرش خواهد کرد.

به گزارش مهر، دانشگاههای فنی دایر در تهران شامل دانشگاه تهران، صنعتی شریف‌، علم و صنعت، امیرکبیر و خواجه نصیر الدین طوسی در مجموع در مرحله تکمیل ظرفیت 133 دانشجوی جدید پذیرش خواهند کرد.

دانشگاه تهران در مرحله تکمیل ظرفیت 30 ظرفیت جدید در رشته های فنی ایجاد کرده است. این دانسگاه در مهندسی برق در شاخه های الکترونیک، بیوالکترونیک، قدرت، کنترل، مخابرات 10 دانشجوی جدید می پذیرد. همچنین این دانشگاه در مهندسی عمران 8 دانشجوی جدید، در مهندسی کامپیوتر (سخت افزار - نرم افزار) 4 دانشجوی جدید و در مهندسی مکانیک 8 دانشجوی جدید کارشناسی در مرحله تکمیل ظرفیت می پذیرد.

دانشگاه صنعتی شریف نیز در مرحله تکمیل ظرفیت 50 دانشجو پذیرش خواهد کرد. این دانشگاه در مهندسی برق (الکترونیک، قدرت، کنترل، مخابرات، بیوالکتریک، سیستمهای دیجیتال) 15 دانشجوی جدید، در مهندسی صنایع 7 دانشجوی جدید، در مهندسی عمران 9 دانشجوی جدید، در مهندسی فناوری اطلاعات 3 دانشجوی جدید، در مهندسی کامپیوتر نرم افزار 3 دانشجوی جدید، در مهندسی کامپیوتر سخت افزار 3 دانشجوی جدید و در مهندسی مکانیک 10 دانشجوی جدید در مرحله تکمیل ظرفیت می پذیرد.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در مرحله تکمیل ظرفیت 15 دانشجوی جدید خواهد پذیرفت. این دانشگاه در رشته های مهندسی برق (الکترونیک، قدرت، کنترل، مخابرات)، مهندسی عمران و مهندسی مکانیک 5 دانشجوی جدید در هر رشته می پذیرد.

دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی نیز تنها در رشته مهندسی برق (الکترونیک، قدرت، کنترل، مخابرات) 12 دانشجوی جدید خواهد پذیرفت. این دانشگاه اعلام کرده است تعهدی در واگذاری خوابگاه به این دانشجویان نخواهد داشت.

دانشگاه علم و صنعت نیز 26 دانشجو در رشته های مهندسی برق (الکترونیک، قدرت، کنترل، مخابرات)، مهندسی عمران و مهندسی مکانیک (مکانیک در حرارت و سیالات، ‌مکانیک در طراحی جامدات) در مرحله تکمیل ظرفیت خواهد پذیرفت. این دانشگاه به ترتیب در این رشته ها 10،‌8 و 8 دانشجو می پذیرد.

دانشگاههای علوم پزشکی دایر در شهر تهران شامل شهید بهشتی، تهران و ایران در مجموع 65 دانشجوی جدید در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش خواهند کرد.

دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرحله تکمیل ظرفیت تنها 10 دانشجوی جدید می پذیرد. این دانشگاه در مرحله تکمیل ظرفیت 10 دانشجوی دکتری خواهد پذیرفت. این دانشگاه اعلام کرده است تعهدی جهت ارائه خوابگاه به این پذیرفته شدگان نخواهد داشت.

دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در مرحله تکمیل ظرفیت 31 دانشجوی جدید خواهد پذیرفت. این دانشگاه در رشته پزشکی 15 دانشجو،‌ در رشته داروسازی 10 دانشجو و در رشته دندانپزشکی 6 دانشجوی جدید در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش خواهد کرد. دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرده است تعهدی جهت ارائه خوابگاه به این پذیرفته شدگان نخواهد داشت.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در مرحله تکمیل ظرفیت 24 دانشجوی جدید می پذیرد. این دانشگاه در رشته پزشکی 15 دانشجو، در رشته داروسازی 4 دانشجو (برای نیمسال دوم) و در رشته دندانپزشکی 5 دانشجوی جدید در مرحله تکمیل ظرفیت خواهد پذیرفت. دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز اعلام کرده است تعهدی جهت ارائه خوابگاه به این پذیرفته شدگان نخواهد داشت.

دانشگاههای تهران در رشته های علوم انسانی در مرحله تکمیل ظرفیت 23 دانشجوی جدید در دو دانشگاه شهید بهشتی و علامه طباطبایی و تهران می پذیرند.

دانشگاه تهران در مرحله تکمیل ظرفیت در رشته های علوم انسانی در رشته حقوق 8 دانشجوی جدید می پذیرد.

دانشگاه شهید بهشتی تهران نیز در مرحله تکمیل ظرفیت در رشته حقوق 12 دانشجو خواهد پذیرفت.

دانشگاه علامه طباطبایی نیز در مرحله تکمیل ظرفیت 3 دانشجوی جدید خواهد پذیرفت.

تکمیل ظرفیت کنکور از روز دوشنبه 8 مهرماه آغاز می شود و تا روز سه شنبه 9 مهرماه ادامه خواهد داشت.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 4 =