سردار صفاری تشریح کرد:

پاسخ دندان شکن نیروی دریایی سپاه به دشمن با سلاحهای جدید

شناسهٔ خبر: 777152 -
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما امروز سلاحهای جدیدی را در اختیار داریم که در نوع خود کم نظیر و یا بی نظیر است که طراحی آن تماما در داخل کشور صورت گرفته است و نیروی دریایی در اولین لحظات از تهاجمات احتمالی دشمن پاسخ سنگینی به آنان خواهد داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مرتضی صفاری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که پیش از ظهر امروز در رابطه با طرح روهروان شهید فهمیده سخن می گفت در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی براینکه آخرین دستاوردهای نیروی دریایی سپاه در برابر تهدیدات دشمنان چیست اظهار داشت:  امروز نیروی دریایی حفظ اسرار و پیشرفت در ابعاد مختلف نظامی را در دستور کار خود قرار داده و این آمادگی را دارد که در اولین لحظات از تهاجمات دشمن پاسخ سنگینی را به آنان دهد.

وی افزود: امروز نیروی دریایی سپاه با داشتن استراتژی خاص و نیروهای متخصص این توان را دارد که بتواند با دشمنان خود در هر مرحله ای به مقابله بپردازد.

فرماندهی نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه با داشتن نیروهای متخصص فنی امروز پروژه هایی را دنبال می کند که در نوع خود بی نظیر و یا کم نظیر است و در همین راستا همکاری مناسبی را نیز با وزارت دفاع دارد.

سردار صفاری در ادامه سخنان خود گفت: از آنجا که به لحاظ مسائل استراتژیکی نمی توان نام برخی تجهیزات را برد ولی بنده امروز اعلام می کنم که سپاه پاسداران به ویژه نیروی دریایی تجهیزاتی را در اختیار دارد که برخی از آنها را در رزمایشهای  مختلف دیده اید.

وی گفت : امروز ما موشکهایی با بردهای مختلف در اختیار داریم که می تواند ضربه سهمگینی به دشمنان وارد کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه  بخش الکترونیک را یکی دیگر از فعالیتهای مهم این نیرو خواند و گفت: امروز مراکز تحقیقاتی وزارت دفاع و نیروی دریایی سپاه پروژه هایی در دست بررسی دارند که بخش اعظم آن در زمینه الکترونیک است.

صفاری با تاکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه پاسداران امروز توانسته است شناورهای بومی را آن هم با دارا بودن تجهیزات مدرن تولید کند گفت: امروز نیروی دریایی سپاه شناورهایی را در اختیار دارد که می تواند در شرایط گوناگون به انجام ماموریت بپردازند.

وی گفت: ما امروز سلاحهای جدیدی را در اختیار داریم که در نوع خود کم نظیر و یا بی نظیر است که طراحی آن تماما در داخل کشور صورت گرفته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه سخنان خود ساخت تجهیزات نظامی برای سربازان را یکی دیگر از برنامه های این نیرو  خواند و گفت: امروز ما در نیروی دریایی سپاه مهمات و تجهیزاتی را تولید می کنیم که قابلیتهای خاص خود را دارند به طوری که اگر نیروهای دشمن از لباسهای ضد گلوله استفاده کنند، فشنگهای ساخت داخل کشور ما از لباس آنها عبور خواهد کرد و از سوی دیگر توانسته ایم در موشکهای خود تغییراتی دهیم که می تواند با حجم کم مواد انفجاری حداکثر انفجار را داشته باشد.

سردار صفاری با اشاره به نیروی انسانی نیز گفت: نیروی انسانی جزو تاکتیکهای مهم ما برای مقابله با دشمنان به حساب می آید چرا که ما به دنبال نیروهایی هستیم تا بتواند همچون 8 سال دفاع مقدس در برابر دشمنان ایستادگی کنند.

وی همچنین در خصوص تهدیدات آمریکا نیز گفت: آمریکا کشوری بود که در تمامی سالها اگر می خواست به چیزی برسد به راحتی آن را به دست می آورد اما امروز با اقتدار بایداعلام کنم که آمریکا در قبال ایران ناتوان است و نمی تواند قدم از قدم بردارد.

سردار صفاری در خصوص دلیل واگذاری صیانت از آبهای خلیج فارس به سپاه پاسداران گفت: این موضوع به دلیل تدابیر رهبر معظم انقلاب بود چرا که یکی از مهمترین کارها هماهنگی بین نیروهای مسلح است.

وی گفت: از آنجا که در برخی اوقات در گشت زنیها مشکلاتی بوجود می آمد و از طرفی دیگر سپاه این قابلیت را دارد که بتواند ماموریتهای مختلفی را انجام دهد این امر به سپاه پاسداران واگذار شد و از سوی دیگر چون ارتش جمهوری اسلامی ایران دارای توانمندیهای خاص خود است و از شناورهای بزرگ استفاده می کند ماموریت حفاظت از دریای عمان و همچنین ماموریتهایی با برد  بلند به ارتش جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.

فرمانده نیروی دریای سپاه افزود: این طرحی بود که از زمان شهید صیاد شیرازی مطرح شد که امروز با برخی زمینه سازیهای لازم و ایجاد قرارگاه مشترک در برخی از بنادر از جمله بندرعباس این طرح اجرایی شد.

سردار صفاری تاکید کرد: امروز خلیج فارس به طور کامل تحت کنترل است به طوری که اگر نیروهای بیگانه بخواهند تحرکی بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشند جواب دندانشکنی دریافت خواهند کرد.

فرمانده  نیروی دریایی سپاه همچنین در خصوص برنامه های این نیرو درزمینه تقویت سیاسی، فرهنگی نیز گفت: سپاه یک نیروی همه جانبه است. از بدو ورود شروع سپاه بیشترین کارهای فرهنگی در این نیرو صورت گرفته است اما بعد از انجام تهدیدات داخلی و خارجی سپاه مجبور به ورود در این زمینه ها شد اما امروز بعد از تغییر فرمانده کل سپاه پاسداران ما به این سمت و سو حرکت می کنیم. 

صفاری طرح هم اندیشی تعالی را طرحی مهم در همین راستا خواند که از سوی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح و در حال حاضر در تمامی یگانهای سپاه در حال اجرا است.

طرح رهروان شهید فهمیده به یک طرح ملی تبدیل شود

به گزارش مهر ، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از پاسخ به سئوالات خبرنگاران در رابطه طرح رهروان شهید فهمیده گفت: این طرح به پیشنهاد بنده مطرح شد که البته نیروی مقاومت بسیج نقش بسیار گسترده و فعالی در این زمینه داشته و تا کنون کمکهای شایانی را به ما کرده است.

وی افزود: ما در این راه قدم گذاشته ایم و مسئولین نیروی مقاومت نیز در صدد هستند که این طرح را ملی و در تمام کشور اجرایی شود چرا که مطمئنیم این طرح مورد استقبال دانش آموزان و نیروی زمینی در کل کشور قرار خواهد گرفت.

سردار صفاری گفت: دانش آموزانی که در استانهای کشور جذب این طرح می شوند در نیروی دریایی سپاه آموزش می بینند ما با این طرح به جای استفاده از نیروهای عضو در بسیج برای آینده سرمایه گذاری کرده و از نوجوانان که سرنوشت سازان آینده کشور هستند استفاده می کنیم.

به گفته وی در حال حاضر طرح رهروان شهید فهمیده در سطح تمامی استانها اجرا شد. مثلا در استان هرمزگان، بندر لنگه، جاسک، میناب و حتی رودان که ساحل دریایی ندارد این طرح اجرایی شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: این طرح در سال اول 6 هزار نفر عضو داشت که عضویت در این گروه همچنان ادامه دارد. سال دوم این طرح 13 هزار نفر عضو گیری پیش بینی می شد که به لطف الهی پیش بینی می کنیم در سال جاری 20 هزار نفر در این طرح مشارکت کنند.

صفاری در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد تا این طرح به عنوان یک طرح ملی مطرح شود تا در آینده نزدیک ارتش بیست میلیونی که امام خمینی (ره) آن را مطرح کردند عملی شود چرا که این طرح این قابلیت را دارد که ما هر چه سریعتر به آن اهداف بلندمان برساند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 13 =