حداد عادل در پاسخ به مهر:

پیروزی اوباما اقرار ملت آمریکا به شکست سیاست های بوش است

شناسهٔ خبر: 777603 -
رئیس سابق مجلس شورای اسلامی پیروزی باراک حسین اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را بیانگر شکست آمریکا در سراسر جهان و اقرار ملت آمریکا به شکست سیاستهای بوش دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، غلامعلی حداد عادل امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تصریح کرد: آمریکاییها مجبورند برای نجات خودشان از باتلاقی که بوش ایجاد کرده است‌ سیاستهای خود را تغییر بدهند و درک این واقعیت به اوباما اجازه داد که با شعار" ما نیازمند تغییر هستیم "وارد رقابتهای انتخاباتی شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر کس که رئیس جمهور آمریکا باشد چاره ای ندارد جز اینکه از راه بوش برگردد و این هم به سود ملت آمریکا و هم به سود مردم جهان خواهد بود.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان اینکه پیروزی شعار "ما نیازمند تغییر هستیم" اقرار ملت آمریکا به شکست سیاستهای بوش است گفت: البته آمریکا باید به این شعار عمل کند و در این صورت خردمند خواهد بود و اگر این رویه را دنبال نکند و سلطه جوییهای بوش را ادامه دهد وضع آمریکا از این بدتر خواهد شد و بر نفرت عمومی مردم سراسر جهان از آمریکا افزوده خواهد شد.

حداد عادل در واکنش به رای مجلس به عزل علی کردان از پست وزارت کشور نیز اظهار داشت: اقدام دیروز مجلس پیامی بود به همه کسانی که مدارک دانشگاهی را شوخی می گیرند و با آن بازی می کنند و آبروی دانش و دانشگاه را می برند و من به همه کسانی که از دانشگاههای غیر معتبر و از راههای نادرست برای خود عنوان دست و پا کرده اند توصیه می کنم اگر حقیقتا خودشان می دانند درس نخوانده و زحمت نکشیده عنوان گرفته اند از اتفاق دیروز مجلس عبرت بگیرند..

مشاور رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: بر خود لازم دانستم در دفاع از زحمات دانشگاهیان تاسف خودم را از این موارد که البته به طور محدود در کشور ما دیده شده اعلام کنم و البته امیدوارم اقدام شجاعانه مجلس زنگ خطری باشد برای دیگرانی که از مدارک دانشگاهی سوء استفاده می کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 14 =