در گفتگو با مهر عنوان شد:

جزئیات پرونده قضایی مجتبی لطفی از زبان دادستان ویژه روحانیت قم

شناسهٔ خبر: 781708 -
دادستان ویژه روحانیت قم اتهامات مجتبی لطفی از کارکنان دفتر آقای منتظری در قم را فعالیت در شرکت های هرمی ، تهیه و توزیع جزوات و مقالات بدون داشتن مجوز قانونی و همچنین نشر اکاذیب عنوان نمود.

علی عبداللهی در گفتگو با خبرنگار مهر، به شرح پرونده مجتبی لطفی که از کارکنان دفتر آقای منتظری در قم بوده پرداخت و افزود : حضور این فرد در یکسری از فعالیتهای مخالف با موازین قانونی محرز شده و بنابر گزارشات دریافتی و تحقیقات انجام شده پرونده وی در مرحله رسیدگی قرار گرفته است. 

دادستان ویژه روحانیت قم در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه آیا در ارتباط با این پرونده افراد دیگری دستگیر شده یا از آنها تحقیقات شده ، گفت : دستگیری دیگری در این ارتباط وجود نداشته است و افراد دیگری هم مورد تحقیق قرار نگرفته اند . فقط فردی که کار طراحی و امور مرتبط با رایانه را انجام می داده و در برخی فعالیتها از جمله جعل اسناد و مدارک اقدام می نموده مورد بازجویی قرار گرفته است و چند روز بازداشت بوده است. 

وی در ادامه در خصوص ارتباط داشتن یکی از منسوبین دفتر آقای منتظری در فعالیتهای گلد کوئیستی و مشارکت با دو متهم دیگر اشاره نمود و از تکمیل تحقیقات بواسطه ایشان نیز نام برد.

عبداللهی در خصوص اخبار برخی رسانه ها مثل "رادیو فردا" و ادعای ارتباط دستگیری وی با سخنان آقای منتظری در خطبه های نماز عید فطر گفت: طرح این موضوع به قصد فرافکنی و انحراف از اصل پرونده است و هیچ ارتباطی با سخنان مورد اشاره ندارد.

وی در مورد سوابق قبلی لطفی نیز خاطرنشان کرد: مشار الیه دارای محکومیتهای قبلی بوده که در برخی موارد نیز مورد ارفاق قرار گرفته است.

دادستان ویژه روحانیت قم در پایان گفتگو با مهر در خصوص پیشگیری از نفوذ چنین افرادی در بیوت آقایان گفت : باید به یاد داشته باشیم که همه اعمال و فعالیت و کردارمان زیر نظر خداوند رصد می شود و اگر چنانچه فردی مرتکب تخلفی شود ممکن است مورد اغماض قرار گیرد اما اگر افراط شود عنایت خداوند کمتر می گردد و باید دانست که دشمن در کمین است تا افرادی که قداست و موقعیتی دارند را تخریب کنند و ما باید حواسمان باشد تا با ارتکاب اعمال خلاف موجب هتک حیثیت خودمان و روحانیت نشویم و اعتقادات و مسائل معنوی جامعه را را زیر سئوال نبریم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 14 =