احمدی نژاد:

تاریخ، فرهنگ و استقلال ایران مدیون آذربایجان غربی است

شناسهٔ خبر: 784878 -
ارومیه - خبرگزاری مهر: رئیس جمهور تاریخ، فرهنگ و استقلال ایران اسلامی را مدیون مجاهدتها و فداکارهایی مردم استان آذربایجان غربی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، محمود احمدی نژاد عصر امروز در جریان افتتاح باند اول میانگذر شهید کلانتری دریاچه ارومیه با بیان این مطلب گفت: همه می دانند و تاریخ نیز گواه است مردم آذربایجان غربی در دفاع از استقلال، عظمت، فرهنگ، حیثیت و شرف ایران همواره در خط مقدم قرار دارد.

وی مردم آذربایجان غربی را نماد اتحاد و انسجام اسلامی در کشور دانست و بیان داشت: مردم آذربایجان غربی امروز مظهر همدلی، وحدت و فداکاری هستند و حوادث گوناگون، چشمداشت دشمنان به ایران اسلامی همه و همه صحنه های افتخارآفرینی و بزرگواری مردم این دیار است.

احمدی نژاد در ادامه به سوابق خدمتی خود در استان آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: باید ساعتها در مورد این استان صحبت کنم چرا که بخش زیادی از بهترین و شیرین ترین خاطرات خود را در این استان سپری کرده ام.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به موقعیت ویژه این استان به لحاظ هم مرز بودن با سه کشور خارجی و وجود اقلیتهای مذهبی مختلف در این دیار اظهارداشت: مردم این استان در طول تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی ثابت کرده اند که همراه مرزبانانی وفادار و امین برای سرزمین، وطن و فرهنگ اصیل ایران اسلامی هستند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 0 =