جلالی خبر داد:

فیلم محاکمه تروریست‌های گروگانگیر شرق کشور پخش می‌شود

شناسهٔ خبر: 797455 -
مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد که عناصر تروریستی که پرسنل نیروی انتظامی را به شهادت رساندند، دستگیر و تحت محاکمه قرار گرفته‌اند و در آینده نزدیک محاکمه آنها برای مردم به شکل علنی پخش می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، کاظم جلالی در پی جلسه دوشنبه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با فرماندهان ارتش، نیروی انتظامی و مسئولان وزارتخانه های اطلاعات و امور خارجه با حضور در جمع خبرنگاران توضیح داد : جلسه امروز دو بخش داشت، در یک بخش فرماندهان ارتش حضور داشتند که گزارش مفصلی از وضعیت ارتش و توانمندیهای آن به کمیسیون ارائه کردند.

به گفته وی در این جلسه مقرر شد  کمیته دفاعی کمیسیون با تشکیل جلساتی با رایزنی جدی با سایر دستگاههای کشور زمینه تقویت هر چه بیشتر ارتش جمهوری اسلامی ایران را فراهم کند.

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که در بخش دوم جلسه نیز که حدود 3 ساعت برگزار شد با حضور مسئولان نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و وزارت امور خارجه موضوع امنیت در مناطق شرقی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و گزارشی از روند رو به رشد امنیت در استان سیستان و بلوچستان و هماهنگیهای دستگاههای انتظامی، اطلاعاتی و سیاسی برای تقویت امنیت تقدیم کمیسیون شد.

به گفته جلالی در این جلسه موضوع شهادت پرسنل نیروی انتظامی به دست گروههای تروریستی و اشرار نیز بررسی شد.

وی گفت : اسناد و مدارک مربوط به عناصری که در پاکستان این گروههای تروریستی را حمایت می‌کنند در اختیار دولت این کشور قرار گرفت و دولت پاکستان قول داد که با شدت برخورد کند.

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد : ما برخورد با این عناصر و همچنین گروههای تروریستی مستقر در مرزهای پاکستان را با جدیت تمام از دولت پاکستان می‌خواهیم و مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به جد پیگیر موضوع است.

وی گفت: خوشبختانه با هماهنگی بین نیروهای انتظامی و اطلاعاتی عناصری از این گروههای تروریستی دستگیر شدند و برخی از این افراد در درگیریهای نیروی انتظامی کشته شدند، عده‌ای از آنها تحت محاکمه قرار گرفتند و در آینده نزدیک محاکمه این عناصر وطن فروش به شکل علنی برای مردم پخش خواهد شد تا مردم ما در جریان وطن فروشی این عناصر و پشتیبانان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنان قرار گیرند.

به گفته جلالی در این جلسه اعلام شد که بحث انسداد مرزها و اجرای طرح پایلوت زابل تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد  و درباره  برخورد جدی با قاچاقچیان و سوداگران مرگ نیز ضمن طرح تفصیلی مباحث مقرر شد این موضوع همچنان در دستور کار باقی بماند.

وی از تصمیم برای جدیت بیشتر در برخورد با ترددهای غیر قانونی خبر داد.

به گزارش مهر ، مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به نقل از مسئولان امنیتی کشور خبر داد که کشفیات مواد مخدر و سلاح و دستگیریها مرتبط با این موضوعات نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است.

جلالی در جمع خبرنگاران توضیح داد که دولت به شکل جدی طرح توسعه اقتصادی مناطق مرزی را در دستور کار دارد و مجلس معتقد است که این مسیر باید به جدیت پیگیری شود.

وی ابراز امیدواری کرد شورای توسعه مناطق مرزی شرق کشورکه به ریاست وزیر کشور تشکیل شده است جلسات خود را با جدیت تشکیل دهد. 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 1 =