اختصاصی مهر/

افزایش چشمگیر مرگ و میر ناشی از بیماریهای ریوی در تهران

شناسهٔ خبر: 830561 -
آمار و ارقام منتشر شده توسط سازمان بهشت زهرای تهران نشان می دهد مرگ و میر ناشی از بیماریهای ریوی در پایتخت ایران در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، آمار و ارقام منتشر شده از سوی سازمان بهشت زهرا نشان می دهد تنها در 9 ماه گذشته 324 شهروند تهرانی  بر اثر ابتلا به بیماریهای ریوی جان خود را از دست داده اند.

این در حالی است که این رقم در 12 ماه سال 1386رقمی معادل 291 نفر بوده است و رشد 33 نفری این آمار می تواند علامت هشداری برای متولیان امر باشد.

برخی از کارشناسان سلامت پیش بینی می کنند با توجه به کاهش شدید بارندگی ها در تهران و افزایش آلودگی هوا ممکن است تا  پایان امسال تعداد متوفیان ناشی از بیماریهای ریوی به 2 برابر افزایش یابد.

مطابق آمار و ارقام ارائه شده بیشترین قربانیان بیماریهای ریوی درتهران مردان بوده اند. بطوری که اگر در سال گذشته از تعداد 291 نفر متوفی 199 نفر مردان بوده اند، درسال جاری ازبین 324 نفر217 نفر مرد به دلیل بیماریهای ریوی در تهران درگذشته اند.

در بخش دیگری از این آمار که مربوط به درگذشت پایتخت نشینان بر اثر ابتلا به سرطان ریه است مرگ 401 نفر از شهروندان تهرانی طی 9 ماه اول سال جاری گزارش شده است.

کارشناسان و متخصصین سلامت همواره بر ارتباط مستقیم آلودگی هوا و ابتلا به بیماریهای ریوی و سرطان ریه تاکید داشته اند.

در این باره حسن هویدا رئیس انجمن پزشکان عمومی کشور به خبرنگار مهر گفت: آلودگی هوا از علل ابتلا به بیماریهای ریوی بوده و مرگ و میر در میان مبتلایان را دامن می زند.

مرگ 401 شهروند تهرانی دراثر ابتلا به سرطان ریه در سال جاری در حالی اتفاق می افتد که این آمار در تمام طول سال گذشته 762 نفر اعلام شده بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 1 =