به دلیل نشت نفت:

رودخانه کرخه دچار آلودگی شدید نفتی شد

شناسهٔ خبر: 837738 -
اهواز - خبرگزاری مهر: به دنبال نشت نفت از لوله های انتقال نفت از چشمه خوش به اهواز 90 کیلومتر از رودخانه کرخه در استان خوزستان را آلودگی شدید نفتی فرا گرفت.

استاندار خوزستان در گفتگو با خبرنگارمهر در اهواز اظهار داشت: به دنبال نشت نفت از خط لوله 18 اینچ انتقال نفت از کارخانه های دهلران و چشمه خوش به اهواز آلودگی نفتی ناشی از این اتفاق 90 کلیومتر از رودخانه کرخه را فرا گرفته است.

سید محمد جعفر حجازی ادامه داد: در حال حاضر به علت شناور بودن نفت در سطح آب این رودخانه، نمی توان میزان دقیق خسارت را پیش بینی کرد ولی در صورتی که این آلودگی مهار نشود و از پیشروی آن جلوگیری به عمل نیاید می تواند خسارتهای فراوانی به همراه داشته باشد.

وی افزود: هم اینک آب آشامیدنی شهرهای مجاور رودخانه کرخه همانند شوش، دشت آزادگان، حمیدیه و هویزه قطع شده و آبرسانی به این شهرها از طریق منابع ذخیره شده آبی انجام می شود تا مردم در این خصوص دچار خسارت و آسیب نشوند.

حجازی عنوان کرد: در صورتیکه این آلودگی وارد هور العظیم در هویزه شود می تواند خسارتهای فراوانی به محیط زیست منطقه وارد کند که امیدواریم با مهار پیشروی این آلودگی از بروز چنین خسارتی جلوگیری به عمل آورد.

وی تاکید کرد: گروه های مختلف استانداری خوزستان در حال فعالیت برای مهار آلودگی هستند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 4 =