مولایی در پاسخ به مهر:

نقشه جیره بندی آب در تهران تهیه شد

شناسهٔ خبر: 849872 -
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به تهیه زونبندی جیره بندی آب در تهران برای سال 88 گفت: در صورت لزوم آب مشترکان پر مصرف در استان تهران قطع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر داوود مولایی در یک نشست خبری گفت: با توجه به کمبودهای ناشی از بارش در ماههای گذشته از سال آبی جاری ممکن است آب مشترکان پرمصرف در پیک مصرف سال 88 قطع شود، تا این مشترکان خود را با سایر مردم در بهینه مصرف کردن آب همراه کنند.

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران با تاکید بر اینکه تمامی تلاش این شرکت عدم جیره بندی آب در سال 88 است، افزود: برای شرایط بحران در پیک مصرف سال 88 زونبندی جیره بندی آب را در استان تهران تهیه کرده ایم و اگر روزی به این نتیجه برسیم که باید سهمیه بندی آب را در نقاطی از استان داشته باشیم این کار را صورت می دهیم.

وی تصریح کرد: البته جیره بندی گزینه آخر وزارت نیرو در شرایط بحرانی سال 88 است، اما تاکید ما بر همراهی مردم در مصرف بهینه و رعایت الگوی مصرف آب است.

مولایی گفت: در سال جاری 160 میلیون متر مکعب کمبود ناشی از منابع آب سطحی داشتیم که همراهی مردم در کاهش 2.5 تا 3 درصدی مصرف وزارت نیرو را به نقطه ای رساند که بتواند برای بعد از جیره بندی آب به تامین نیاز مردم بپردازد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران اظهار داشت: در همین سال 9 هزار و 501 انشعاب غیر مجاز در کشور قطع شده است و 22 هزار و 785 فقره انشعابات پر مصرف محدود شده است، ضمن اینکه نصب لوازم کاهنده فشار آب مشترکان به 14 هزار و 52 عدد رسید.

به گفته وی تا امروز در سطح استان تهران با وجود همه محدودیتها از قبل کم آبی مشکل حاد و خاصی نداشتیم، ولی امسال قصد داریم رویه های گذشته را در همراهی مردم برای رعایت الگوی مصرف نظیر سال گذشته دنبال کنیم.

این مقام مسئول در َآبفای استان تهران وضعیت ذخیره ای  سه سد مهم تامین آب استان تهران شامل کرج، لار و لیتان را با محدودیت آبی مواجه دانست و خاطرنشان کرد: در سد کرج 18 درصد، در سد لیتان 33 درصد و درسدلار 100 درصد ذخیره کمتری نسبت به سال گذشته داشته ایم که متاسفانه هم اکنون حجم مخزن سد لار به صفر رسیده است.

مولایی مصرف روز گذشته آب استان تهران را 2 میلیون و 760 هزار متر مکعب عنوان و خاطرنشان کرد: تا روز گذشته نزدیک به 425 میلیون متر مکعب از آبهای زیرزمینی برداشت شده است، ضمن اینکه طرحهای آبرسانی بسیاری را برای تامین  آب استان تهران در سال 88 پیش بینی کرده ایم که از جمله آن طرح آبرسانی از ماملو به تهران و افزایش حجم انتقال آب از کرج با احداث تونل جدید است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران آب تهران را در شرایط فعلی کاملا سالم و بهداشتی عنوان کرد و افزود: علاوه بر پایش چندین آزمایشگاه معتبر در سطح شهر تهران برای پایش آب 100 کارشناس نیز ازدانشگاههای معتبر آب تهران را بررسی و آزمایش می کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 3 =