اختصاصی مهر/

خبر آزادی شهرام جزایری کذب محض است

شناسهٔ خبر: 857899 -
مدیر کل زندانهای استان تهران خبر منتشر شده در بعضی از رسانه ها مبنی بر احتمال آزادی شهرام جزایری را به شدت تکذیب کرد.

سهراب سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد: تا کنون از سوی مراجع قضائی دستوری در خصوص آزادی شهرام جزایری به ما اعلام نشده است و خبر آزادی وی به هیچ عنوان صحت ندارد.

یکی از جراید کشور از احتمال زدو بند شهرام جزایری در دستگاه قضایی برای آزادی قریب الوقوع وی خبر داده است.

شهرام جزایری در اواخر سال 1380 به خاطر ارتکاب جرایم متعدد، از جمله، غارت اموال عمومی، پرداخت مبالغ هنگفت به شماری از نمایندگان مجلس و برخی از مدیران وقت با هدف سوء استفاده اقتصادی و سیاسی از جایگاه و موقعیت آنان بازداشت و به زندان محکوم شد.

شهرام جزایری در اواخر زمستان سال 85 به گونه ای مشکوک از زندان فرار کرد که در نهایت به دلیل اتهامات وارده از جمله تحصیل مال از طریق نامشروع ، پرداخت رشوه به دفعات و به افراد مختلف، تحصیل معافیت از خدمت نظام وظیفه عمومی به صورت متقلبانه، اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی، تصرف غیر مجاز در اموال و وجوه توقیف شده و خروج غیر مجاز از مرزهای کشور به یازده سال حبس تعزیری و رد مبلغ چهل و هشت میلیون و ششصد هزار و یکصد و هشتاد و پنج دلار آمریکا به بانک ملی ایران و صندوق ضمانت صادرات محکوم شد.

بر اساس رای صادره در شعب 69 و 70 دادگاه تجدید نظر مجتمع قضایی امور اقتصادی استان تهران، جزایری همچنین به پرداخت جزای نقدی معادل دو برابر مبلغ فوق الذکر (نود و هفت میلیون و دویست هزار و سیصد و هفتاد دلار آمریکا) به صندوق دولت جمهوری اسلامی ایران و محرومیت از فعالیت بازرگانی در بخش صادرات و واردات و نیز محرومیت از اخذ هرگونه تسهیلات بانکی اعم از ریالی و ارزی به مدت ده سال، محکوم شد.

مدیر کل زندانهای استان تهران در ادامه گفتگو با خبرنگار مهر خاطرنشان کرد: شهرام جزایری هم اکنون در زندان اوین به سر می برد و محکومیت خود را سپری می کند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 5 =