بعد فرهنگی المپیاد ورزشی پیام نور پررنگ تر از بعد ورزشی آن بود

شناسهٔ خبر: 930110 -
بیرجند - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی گفت: المپیاد ورزشی دانشگاهیان پیام نور قبل از اینکه یک فعالیت ورزشی باشد، یک فعالیت فرهنگی بود.

به گزارش خبرنگار مهر در بیرجند، ابراهیم تقی ‌زاده عصر شنبه در نشست ستاد خبری دومین المپیاد ورزشی پیام نور افزود: در کنار برگزاری مسابقات با فعالیت‌های فوق برنامه از بعد فرهنگی و اخلاقی و القای منش‌های پهلوانی و ارزش ‌های اسلامی تلاش شد تا به دانشجویان شرکت‌ کننده در این المپیاد در رشته اخلاقی و علمی کمک شود.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل شعار این مسابقات «‌اول حجاب» نامگذاری شد تا توجه دختران دانشجو را به حجاب که یکی از اساسی ‌ترین ارکان مربوط به آنان است بیشتر معطوف شود.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی ادامه داد: زنان جامعه اسلامی انتقال‌دهنده ارزش‌ها و منش‌ها به نسل‌های بعد از خود هستند و با توجه به این موضوع وقتی زنان جامعه ما ورزش کنند و ورزش را بشناسند این اطلاعات و ادبیات تربیت ‌بدنی را به فرزندان خود منتقل می ‌کنند و ورزش در وجود آنان نهادینه خواهد شد.

تقی ‌زاده بیان داشت: در حوزه فعالیت‌های فرهنگی این المپیاد کارگاه‌های مشاوره روانشناسی، مهارت‌های زندگی و کارگاه‌های فرهنگی برگزار و بسته‌ های فرهنگی، منشور اخلاقی و ورزشی نیز توزیع شد.

وی در زمینه چگونگی انتخاب خراسان جنوبی به میزبانی این مسابقات اظهار داشت: به ‌رغم درخواست‌های فراوان برای برگزاری المپیاد در دیگر استان‌های کشور دانشگاه پیام نور بیرجند با توجه به شرایط خاص اقلیمی و فرهنگ مردم این شهر به عنوان میزبان انتخاب شد.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی ادامه داد: برگزاری اینگونه مسابقات صادر کننده فرهنگ غنی و خلق و خوی صبور و کوشای مردم منطقه خراسان جنوبی به سایر نقاط میهن اسلامی است.

تقی‌زاده گفت: دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی المپیاد ورزشی را در سال 82 با یک ‌هزار و 800 دانشجوی دختر همچنین مسابقات بسکتبال قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های پیام نور را در بهمن سال گذشته برگزار کرد.

وی افزود: برگزاری همایش امام،‌ امت و خبرگان در خرداد 88 همزمان با بیستمین سالگرد عروج ملکوتی امام راحل، همایش حبس ‌زدایی، عاشورا پژوهی، یادواره شهدای دانشجو و اردوی راهیان نور و مسابقات قرآن و عترت بخشی از اقدامات امور فرهنگی دانشگاه است.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی اضافه کرد: این دانشگاه با دارا بودن سالن آمفی‌ تئاتر و سوله ورزشی چند منظوره قادر به انجام همایش‌های کشوری است.

تقی ‌زاده گفت: دانشگاه پیام نور بیرجند دارای 12واحد و مرکز با 12 هزار دانشجو است که در 77 رشته تحصیل می ‌کنند و حدود 5 هزار و 200 دانشجو در 50 رشته کارشناسی و سه رشته کارشناسی ارشد در مرکز بیرجند تحصیل می ‌کنند.

وی تصریح کرد: شهرهای قاین، نهبندان، فردوس، بشرویه، خضری، سرایان،‌ خوسف، اسدیه و زهان نیز دارای دانشگاه پیام نور هستند و واحدهای سربیشه و حاجی‌آباد در سال 88 دانشجو می‌ پذیرد.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی اظهارداشت: در سطح استان حدود 64 عضو هیئت علمی داریم که 70 درصد دارای مدرک دکترا و یا دانشجوی دکترا هستند و همچنان ظرفیت جذب هیئت علمی را در استان داریم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 0 =