پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳
مهر گزارش می دهد/
استان مرکزی سکوت 3 ساله نمایشگاه صنایع دستی را شکست/ افتتاح نمایشگاه صنایع دستی دریچه ای بسوی اشتغال جوانان
اراک- خبرگزاری مهر: صنایع دستی از گذشته های دور به عنوان نماد فرهنگی و هنری یک ملت و معرف اصالت آنها در بعد هنری در دنیا مطرح بوده است؛ اما در میان استان های کشور، مرکزی در چند سال گذشته نتوانسته رونق قبل بازار خود را حفظ کند و می توان بخشی از این دلیل را به پای برگزار نشدن نمایشگاه های صنایع دستی در استان نوشت.
گزارش خبری مهر/
مرغوبترین پسته ایرانی درگیر نبود زیرساخت های صادراتی / بازارهای اروپا مشتاق پسته های ارگانیک استان مرکزی
اراک - برگزاری مهر: بیابان های بایری که توسط یک پسته کار در شمالی ترین نقطه استان مرکزی تبدیل به باغ سرسبز پسته شد، تولید پسته استان مرکزی هم رونق تازه ای گرفت و نام پسته زرندیه را در بازاها مطرح کرد، محصولی که به دلیل نبود زیرساخت های صادراتی از دیگر استانها صادر می شود.
گزارش خبری/
کمتر از 10 درصد اراضی استان مرکزی آبیاری نوین دارد/ نیازمند آموزش کشاورزان هستیم
اراک - خبرگزاری مهر: از گذشته تا به امروز "آب"برای ایران مهم بوده و اکنون که کم آبی را ملموس تر حس می کنیم، بیشتر به اهمیت آن پی می بریم و البته از سوی دیگر به لزوم ایجاد سامانه هایی که می تواند مصرف آب را در بخش کشاورزی با متوسط مصرف 90 درصدی تحت کنترل درآورد، فکر می کنیم.
گزارش مهر/
دوربین‌هایی برای ارتقاء فرهنگ ترافیک/ ترافیک کلانشهر اراک در انتظار توجه مسئولان
اراک- خبرگزاری مهر: با افزایش ترافیک در اراک و به خصوص در خیابان‌هایی که هنوز رنگ "تعریض" به خود ندیده‌اند، تمهیداتی مانند نصب دوربین‌های کنترل ترافیک تلاشی است در راستای روانسازی رفت‌وآمد در این کلانشهر تا شاید مردم در خیابان‌ها نفسی از سر آرامش بکشند.
مهر گزارش می دهد/
صاحبان عصای سفید وارثان مهر و محبت/ چشم ها را باید شست
اراک- خبرگزاری مهر: آنها نیز می بینند اما نه مانند ما، پنچره دید آنهایی که ما آنان را نابینا می خوانیم بسیار وسیع تر از پنجره محدود دید ما است که جهان را از چشمان خاکیمان مشاهده می کنیم.
شرکت علم و صنعت
حشمتی مهذب:
نقض قواعد و مقررات عمده مشکل کشور/ همکاری بدنه کارشناسی با صنایع ضروری است
اراک - خبرگزاری مهر: معاون نظارت و بازرسی امور تولید و توسعه سازمان بازرسی کشور گفت: نقض قواعد و مقررات عمده مشکل کشور است که حدود 80 درصد از مشکلات کشور مربوط به این ...
۱۳۹۳/۸/۱ - ۱۵:۵۶
کوتاه با حوادث/
سارقان به 40 فقره سرقت اعتراف كردند/ یک خانه روستایی محل قاچاق شیشه
اراک- خبرگزاری مهر: 40 فقره سرقت روز گذشته در عمليات دستگيري 14 سارق در استان مركزي كشف و اموال مكشوفه به مالباختگان تحويل شد.
۱۳۹۳/۸/۱ - ۱۴:۳۹
معاون نظارت بر اجرای سازمان ملی استاندارد:
حرکت از مسیر استاندارد تضمین توسعه پایدار/ هدف استاندارد ارتقای سطح کیفی جامعه است
اراک- خبرگزاری مهر: معاون نظارت بر اجرای سازمان ملی استاندارد کشور گفت: حرکت از مسیر استاندارد تضمین توسعه پایدار و از راه های توسعه ایمن و همه جانبه است.
۱۳۹۳/۸/۱ - ۱۴:۱۹
مقیمی:
اعتماد به جوانان یک اصل انکار ناپذیر است
اراک-خبرگزاری مهر: استاندار استان مرکزی گفت: اعتماد به جوانان یک اصل انکار ناپذیر بوده و جوانان امیدهای فردای کشور هستند.
۱۳۹۳/۸/۱ - ۱۴:۱۵
نماینده ساوه:
ایجاد زیر ساخت در شهرکهای صنعتی، راه ورود سرمایه گذار است
ساوه- خبرگزاری مهر: نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت : ایجاد زیر ساختهای مناسب در شهرکهای صنعتی زمینه جذب سرمایه گذار را فراهم می سازد .
۱۳۹۳/۸/۱ - ۱۲:۴۶
دکتر خوشنودی هشدار داد:
هپاتیت B و C در کمین پرسنل کادر درمان
اراک- خبرگزاری مهر: رئیس مرکز اورژانس استان مرکزی گفت : کارکنان بهداشتی درمان به خصوص تکنسینهای اورژانس 115 که عهده دار درمان و مراقبت از بیماران هستند خود در معرض خطرات ...
۱۳۹۳/۸/۱ - ۱۲:۴۵
فتح آبادی:
رفع مشکل ترافیکی اراک نیازمند فرهنگ سازی است
اراک-خبرگزاری مهر: مدیرکل امور اجتماعی استانداری مرکزی گفت: رفع مشکل ترافیکی اراک نیازمند فرهنگ سازی است و همه باید در راستای نیل به این هدف اقدام عملی داشته باشند.
۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۸:۵۱
استاندار مرکزی خبر داد:
برگزاری عزاداری های منسجم در 4 شهر استان مرکزی
اراک- خبرگزاری مهر: استاندار مرکزی گفت: برگزاری عزاداری های عاشورا به صورت یکپارچه همچون شهرهای زنجان و یزد از اولویت های استان مرکزی است.
۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۸:۴۶
حجت الاسلام میرمهدی:
جوانان شاخصه اصلی اسلام و انقلاب هستند
اراک-خبرگزاری مهر: رییس حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک با تاکید بر مدارا با جوانان در عزاداری ها، گفت: جوانان شاخصه اصلی اسلام و انقلاب هستند.
۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۸:۴۵
حجت الاسلام عباسیان خبر داد:
برگزاری همایش بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه استان مرکزی
اراک-خبرگزاری مهر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی از برگزاری همایش بصیرت عاشورایی در 71 بقعه شاخص این استان خبر داد.
۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۸:۱۳
خبر فوری :