جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳
دیدار تیم های فوتبال استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز
عکس: پیام ثانی
دیدار تیم های فوتبال استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز شامگاه پنج شنبه با برتری تیم فوتبال تراکتورسازی در ورزشگاه تختی تهران به پایان رسید.
۱۳۹۳/۵/۳ - ۰۶:۲۴
سپیده و سحر قرآنی
عکس: امین رحمانی
سحر بهرامی  10 ساله به همراه خواهرش سپیده بهرامی 15 ساله تنها خواهرانی هستند که در استان قزوین حافظ کل قرآن کریم شده اند سحر از پنج سالگی شروع به حفظ کردن قران کرده و سپیده از ده سالگی که در عرض سه سال توانستند حافظ کل قران شوند الهام بهرامی مادر خانواده در طول این مدت  روزانه چهار ساعت در منزل با سحر و سپیده درامر یادگیری قرآن به آنها کمک می کند . غلامرضا بهرامی پدر خانواده به شغل نانوایی مشغول است و از نظر مالی و معنوی یار و یاور فرزندانش بوده است.
۱۳۹۳/۴/۳۰ - ۲۲:۵۴
آیین سنتی پنجه زرتشتیان
عکس: خسرو پرخیده
مراسم آیینی پنج روز پایان سال (پنجه) در روزهای پایانی تیر ماه به مدت پنج روز در روستای زرتشتی نشین مزرعه کلانتر برگزار شد. در تقویم ایران باستان به جای هر چهار سال یک کبیسه هر صد و بیست سال ، یک ماه به پایان سال اضافه میشد. پس از شکست ساسانیان زرتشتیان کبیسه را گم کردند و اکنون نوروز به میان تابستان منتقل شده است. در پنج روز پايان سال، در آیین زرتشتی، گهنبارهایی  برای شادی روان درگذشتگان برگزار می‌شود. در آخرین روز پنجه برای شادی و اطلاع رسانی روی بام ها آتش روشن میکنند.
۱۳۹۳/۴/۳۰ - ۱۲:۰۸
خبر فوری :