شیراز- معاون هماهنگی و مدیر روابط عمومی کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال گفت: برای بیست و یکمین سال متوالی بزرگترین اعتکاف جوانان کشور در شیراز برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احد پاریابی ظهر شنبه در یک نشست خبری با بیان اینکه ثبت نام بیست و یکمین اعتکاف بزرگ جوانان کشور از ۱۶ اسفند شروع شده است، افزود: معتکفین می‌توانند تا ۲۹ اسفند ماه با مراجعه به سایت اینترنتی panel.rahpouyan.com و یا به مؤسسه صوت‌الحسین (ع) واقع در خیابان خیام، کوچه جنب مسجد خیرات مراجعه کنند.

پاریابی گفت: برای کسب اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به علاقه مندان برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف شماره‌های ۰۹۱۷۰۰۴۱۸۹۹ و ۳۸۳۸۵۸۶۹ و ۳۲۳۳۰۹۶۹ تماس گرفته شود.

وی با اشاره اینکه تاکنون ۴ هزار نفر برای شرکت در این مراسم ثبت نام کرده‌اند، بیان کرد: پیش بینی می‌شود تا روز پایانی ۸ هزار نفر ثبت نام کنند.

پاریابی اظهار داشت: ۲ هزار نفر از ظرفیت ثبت نام مراسم اعتکاف برای شهرستان‌های استان فارس درنظر گرفته شده که مراجعه کننده گان می‌توانند در روز ۲۹ اسفند هم ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه کانون فرهنگی، مذهبی ره پویان وصال برای بیست و یکمین سال متوالی بزرگترین اعتکاف جوانان کشور را برگزار می‌کند، اظهار داشت: مراسم اعتکاف در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ ماه رجب برابر با ۲۹ اسفند، یکم و دوم فروردین ۹۸ برگزاری می‌شود.

پاریابی با بیان اینکه در این مراسم معنوی علاوه بر اجرای اعمال و احکام اعتکاف و به جا آوردن اعمال ام داوود برنامه‌هایی از قبیل حلقه‌های معرفت، مراسم ختم قرآن و صلوات، کلاس‌های تجوید قرآن و نماز، مشاوره و سخنرانی مذهبی برگزار می‌شود، افزود: از جمله ویژه برنامه‌های این مراسم معنوی سخنرانی، دعاخوانی، تلاوت آیات قرآن، مداحی و … است.

معاون هماهنگی و مدیر روابط عمومی کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال، آیت‌الله دژکام نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس و امام جمعه شیراز، حجت‌الاسلام سیدمحمد انجوی‌نژاد مدیر کانون رهپویان وصال، حجت‌الاسلام مهدوی ارفع، علی‌اکبر رائفی‌پور، منصور امینی، مهدی سلحشور، حسین جوکار، رضا بذری و حمیدرضا برقعی از جمله سخنرانان و مداحان این مراسم معنوی معرفی کرد.

پاریابی با اشاره به اینکه همسر شهید شیبانی از شهدای مدافع حرم نیز در این مراسم به سخنرانی می‌پردازد، گفت: حمیدرضا احمدی‌وفا، نیز به عنوان قاری بین‌المللی کشورمان در این مراسم به تلاوت آیات وحی خواهد پرداخت.

وی اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر در بزرگترین اعتکاف جوانان کشور در سومین حرم اهل بیت (ع) در مسجد جامع شهدا (مسجد نو شیراز) شرکت کردند.

وی با بیان اینکه کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال از کانون‌های فرهنگی مذهبی بزرگ و فعال کشور است و بیش از ۵۰ هزار نفر عضو دارد، کسانی که امکان حضور در مراسم اعتکاف را ندارد، می‌توانند در مراسم ام داوود در در روز جمعه برگزار می‌شود شرکت کنند.

او اظهار داشت: برای برنامه‌های معنوی نباید هزینه‌ای دریافت شود اما این شرایط اقتصادی عرصه را برای ما تنگ‌کرده است.