شیراز- جشن‌های زیر سایه خورشید از ۱۲ تیرماه در ۲۸ شهرستان فارس برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دبیر جشن‌های مردمی و معنوی «زیر سایه خورشید» صبح سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: جشن‌های زیر سایه خورشید از ۱۲ تا ۲۴ تیرماه با همکاری کانون رهپویان وصال در ۲۸ شهرستان در سراسر استان برگزار خواهد شد.

احد پاریابی با اشاره به اینکه در این جشن ۲۰ نفر از خدام حرم رضوی به استان فارس خواهند آمد، افزود: ۴ گروه ۵ نفره از خدام به شیراز و دیگر شهرستان‌های استان خواهند آمد که هدف از آن ترویج سبک زندگی رضوی خواهد بود.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی اعلام کرده که در سال گذشته ۵۰۰ هزار نفر در استان مخاطب جشن زیر سایه آفتاب بوده اند که همین نکته نشان از علاقه مردم استان به این رویداد بزرگ فرهنگی دارد.

پاریابی با اذعان به اینکه استان فارس بزرگترین استانی است که برنامه‌های این چنین را برگزار می‌کند، بیان کرد: ۴۶۸ ویژه برنامه تحت ۴۰ عنوان در این ایام در سراسر استان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: از جمله رویدادهای فرهنگی و اجتماعی که در ایام حضور این خدام در شهر شیراز رقم خواهد خورد، برنامه‌های فرهنگی برای زندانیان است که آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد با هماهنگی ستاد دیه از اهم آن‌ها خواهد بود.

پاریابی گفت: یکی از دیگر برنامه‌هایی که با ورود این خدام به شیراز روی خواهد داد بازدید از افرادی است که دچار مشکلات ذهنی هستند و در مراکز توان‌بخشی نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: این ۲۰ خادم حرم امام رضا (ع) در زمان حضورشان با شیراز با نماینده ولی فقیه در استان فارس و تولیت حرم شاهچراغ (ع) نیز دیدار خواهند کرد.

دبیر دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید به اشاره به مراسم جشن ولادت شاهچراغ در ۶م ذی‌القعده گفت: یکی از ویژه برنامه‌های جشن زیرسایه خورشید در همین روز در حرم مطهر شاهچراغ برگزار خواهد شد.

وی افزود: این خدام در راستای آشنایی ترویج فرهنگ رضوی در مراسم ازدواج آسان در استان فارس حضور خواهند یافت تا این فرهنگ حسنه و نیکو را در این ایام تکریم کنند.

پاریابی در ادامه اظهارداشت: عطرافشافی و غباررویی از بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های جشن زیر سایه آفتاب در دهه کرامت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان تمایل به خدمت افتخاری در حرم امام رضا (ع) را دارند گفت: با هماهنگی استان قدس رضوی برای علاقه مندان برنامه ای تحت عنوان طرح خادم‌یاری برگزار می شود که سالی یک بار افرادی را به عنوان خادم افتخاری به حرم امام رضا (ع) معرفی می کند. این طرح، یکی از برنامه‌های جشن زیر سایه آفتاب است.

پاریابی خاطرنشان کرد: بازدید این ۴ گروه خدام اهل بیت از مراکز نظام استان و بازدید از ۴۵ بقعه متبرکه از دیگر برنامه‌های این جشن خواهد بود.

وی در انتها گفت: حضور این خدام در طول این ده روز در ۲۸ شهرستان استان با دیگر برنامه‌هایی نیز همراه خواهد بود که امید است همانند سنوات اخیر با استقبال گسترده مردم متدین فارس همراه باشد.