رویا سادات هاشمی خبرنگار گروه مجله مهر تعداد خبر 178

کارشناس علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است و سابقه همکاری با نشریات مختلفی مثل همشهری جوان را داشته است.او از بهار سال۹۵ همکاری خود را در خبرگزاری مهر به عنوان خبرنگار سرویس مجله مهر آغاز کرده است.

 • اینستاگرام تلگرام ۱۳۹۷-۰۲-۰۳ ۱۰:۳۷

  فرصت‌های شغلی که با فضای مجازی ایجاد شد؛

  تلگرام چه طور ایرانیان را سرکار گذاشت؟

  همین چند روز پیش بود که وزیر ارتباطات اعلام کرد؛ طی دو سال گذشته ۲۰۰هزار فرصت شغلی در فضای مجازی شکل گرفته است. اینجا نگاهی به این فرصت‌های شغلی ایجاد شده در این فضاها انداختیم.

 • مارک ۱۳۹۷-۰۱-۳۱ ۱۹:۰۸

  گزارشی از راسته مارک فروشان بازار تهران؛

  اینجا مارک آدیداس می‌زنیم؛ساخت ایران!

  سالهاست که تولیدکنندگان ایرانی برای فروش محصولاتشان از مارک خارجی استفاده می‌کنند. سری به صنف مارک فروشان زدیم. افرادی که می‌گویند این ایام سفارش مارک ایرانی نسبت به قبل رونق گرفته.

 • روزنامه های 27 فروردین ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۱۱:۱۱

  صفحه اول روزنامه‌های 27 فروردین

 • میوه قاچاق ۱۳۹۷-۰۱-۲۴ ۱۲:۴۶

  میوه‌های تجملی بشناسید؛

  به حق میوه‌های نخورده

  این روزها در کنار میوه‌های عادی می‌شود رد و نشان میوه‌های عجیب و غریبی را پیدا کرد که چند سالی است در قفسه خرید فروشگاه ها جاخوش کرده‌اند محصولاتی که غالبا هویتی استوایی دارند

 • تبلیغات تلگرامی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۰:۳۶

  کارشناسان می‌گویند تلگرام به زودی از دسترس خارج می شود و باید اطلاعاتتان را ذخیره کنید؛

  عملیات نجات فایل‌های شخصی در تلگرام

  در وانفسای بحث فیلترینگ تلگرام یکی از نگرانی هایی که وجود دارد ذخیره اطلاعات و فایل هایی است که طی این مدت در تلگرام نگهداشته اید.اینجا برایتان از نحوه ذخیره این اطلاعات می گوییم.

 • مصاحبه با مهدی زمین پرداز ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۵:۳۴

  گپ و گفت با مهدی زمین‌پرداز؛

  هنوز هم مرا با اسم«حسن باقری» صدا می‌زنند!

  «مهدی زمین‌پرداز» برای بیشتر ما یادآور نقش «شهید باقری» در سریال«آخرین روزهای زمستان» است. او در تازه‌ترین نقش خود در «لاتاری» آنقدر متفاوت حاضر شده که همین تفاوت بهانه مصاحبه ما با او شد.

 • کتاب محیط زیست ۱۳۹۷-۰۱-۱۰ ۱۰:۳۱

  معرفی ۱۰ کتاب برای عیدی دادن؛

  سال نو را با چه کتاب‌هایی تحویل بگیریم؟

  مقوله کتاب و کتاب‌خوانی از آن دست چیزهایی است که با شروع سال نو و تعطیلات پیش رو می‌شود به آن هم به عنوان یک گزینه خوب برای اوقات فراغت فکر کرد و هم برای عیدی دادن به دیگران روی آن حساب کرد.

 • مصاحبه با مریم کشفی ۱۳۹۷-۰۱-۰۸ ۱۰:۲۰

  گفت‌وگوی نوروزی با سیده مریم کشفی؛

  بعد از «خندوانه»کارم به بیمارستان کشید!

  «سیده مریم کشفی» استعداد تازه‌ای بود که در«خندوانه» پله‌پله بالا آمد. او و رقبایش را می‌شود پدیده‌های جدید تلویزیون در سال۹۶دانست. در این گفت‌وگو او برایمان از صفر تا صد اتفاقات سال پیش گفت.

 • بازی دست جمعی ۱۳۹۷-۰۱-۰۷ ۰۸:۲۵

  چه طور در مهمانی خومان را سرگرم کنیم؟

  بازیگران جمع‌های نوروزی باشید

  در سفرها و مهمانی‌های عیدانه برای معاشرت با آدم‌ها لازم نیست فقط به صحبت‌های کسالت‌بار اکتفا کنید. در بیشتر مواقع بازی‌های دست جمعی می‌تواند از یک دورهمی ساده یک مهمانی هیجان‌انگیز بسازد.

 • چاقی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۱-۰۴ ۱۴:۳۵

  مبارزه با چاقی در ایام نوروز؛

  چند راهکار برای خویشتن داری مقابل پرخوری

  بی‌شک اضافه‌وزن را می‌توان به عنوان یکی از پیامدهای تعطیلات عید و مهمانی‌های پرشمار دانست؛ اما همیشه روش‌هایی هست که با آن،هم می‌شود از خوراکی‌های عیدانه لذت برد هم در خوردن زیاده روی نکرد.

 • امام هادی ۱۳۹۷-۰۱-۰۱ ۱۲:۳۸

  از زندگی امام هادی(ع) چه می‌دانید؟

  سال ۱۳۹۷ هجری خورشیدی برای ایرانیان با سالروز شهادت دهمین پیشوای شیعیان؛ یعنی امام هادی(ع) مصادف شد. اینجا بخش‌های کوچکی از زندگی این شخصیت بزرگ را خواهید خواند.

 • گاهشمار ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۳:۱۱

  مردم دنیا سالشان را چه طور اندازه می گیرند؟

  تقویم ها همیشه بخش قابل توجهی از زندگی روزمره جوامع مختلف را به خود اختصاص می دهند. تقویم هایی که اگر خوب به آنها نگاه کنید خواهید فهمید که هرکدامشان آینه فرهنگ و تاریخ یک اقلیم اند.

 • گاهی گداخته گاهی سرد ۱۳۹۶-۱۲-۲۵ ۱۲:۴۹

  دیگر خبری از سمفونی پُتک‌ها نیست

  آهنگری یکی از مشاغلی است که این ایام با ورود کالاهای کارخانه‌ای و خارجی جزو پیشه‌های رو به انقراض به حساب می‌آید و دیر نیست که تک و توک مغازه‌های باقی مانده در شهرها هم به خاطره‌ها بپیوندد.

 • ایران و فرانسه ۱۳۹۶-۱۲-۱۸ ۱۹:۱۷

  چه اتفاقاتی ایران و فرانسه را به هم پیوند داد؟

  یکی از کشورهایی که ایران طی تاریخ با آن روابط گسترده‌ای داشته فرانسه بوده است.روابطی پر از اتفاقات تاریک و روشن، به بهانه سفر«لودریان» به ایران نگاهی به پیوندهای مهم دو کشور انداختیم.

 • گفتگو با کافه غولی ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۰:۵۰

  اینجا کافه غول‌ها و قصه‌هاست

  بین کافه‌های مختلفی که این روزها در خیابان‌های پایتخت سردرآورده اند. کافه غولی، کافه غول‌ها و قصه‌های ایرانی است. کافه‌ای که در جشنواره جهانی فیلم فجر هم قرار است میزبان مهمانان خارجی باشد.

 • چهره های نویسنده ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۱۱:۳۲

  در خدمت و خیانت سلبریتی‌های دست به قلم

  ادبیات عرصه ای است که می توان در آن بیشتر از قبل رد پای چهره ها را پیدا کرد. در این گزارش به فعالیت هنرمندانی پرداختیم که با انتشار کتاب، حضور رسمی شان را در عالم قلم اعلام کردند.

 • حسن معین ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۱۱:۳۲

  شنونده‌های رادیو من را«بابا معین» صدا می‌کنند

  هفته گذشته ۲۱امین سالگرد شبکه رادیویی جوان بود. این اتفاق بهانه‌ای شد تا سراغ«حسن معین» مسئول هماهنگی و ارتباطات این شبکه برویم کسی که تمام این سال‌ها شنونده تماس‌های مردمی بوده است.

 • وقتی ترافیک کرج را دور می زند ۱۳۹۶-۱۲-۰۵ ۰۹:۲۶

  چگونه از ترافیک لذت ببرید

  رانندگان جهان سالانه بیش از ۱۰۰ساعت را پشت ترافیک می‌گذرانند. ۱۰۰ساعتی که در عین کلافگی اگر خوب به اطرافتان نگاه کنید می‌تواند پر از کارها و فعالیت‌هایی باشد که از بطالت وقتتان جلوگیری کند.

 • گوشی آلوده به بدافزار ۱۳۹۶-۱۲-۰۱ ۱۷:۰۲

  اسمارت فون، بلای خانمان سوز

  با پیدایش گوشی هوشمند،«اعتیاد به موبایل» جزو معضل‌های عصر جدید محسوب می‌شود. اینجا سراغ راهکارهایی رفتیم که از کمیت حضورمان در دنیای مجازی کم کند و به کیفیت زندگی‌مان در دنیای واقعی بیفزاید.

 • پاورچین ۱۳۹۶-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۸

  روستای برره جزیره‌ای است درون تک تک ما

  «پاورچین» این روزها برای بار چندم از شبکه«آی فیلم»پخش می‌شود. این مجموعه بعد از ۱۵سال همچنان طرفداران پر و پا قرص خودش را دارد. سریالی که عوامل مختلفی برای ماندگار شدن آن دست به دست هم داد.

 • ویکیپدیا ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۰۹:۴۱

  گفت و گو با مدیر ارشد ویکی‌پدیا؛

  فکر کردیم «امیردولاب» یک مسلمان فرانسوی است

  «ویکی‌پدیا» امروز یکی از مرجع های مهم اطلاعاتی بین مردم است.دانشنامه ای که در آن می شود درباره موضوعات مختلف مقاله پیدا کرد. اینجا پای حرفهای «محسن سالک»مدیر ارشد ویکی‌پدیا در ایران نشستیم.

 • مجتبی جوانبخت ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۱۵:۵۵

  گفتگو با دستیار وزیر ارتباطات

  صحبت‌های دستیار جوان، وزیر جوان

  سکان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم به دست جوانان افتاد. انتخاب یک وزیر جوان دهه شصتی با یک تیم جوانتر دلیلی شد تا سراغ «مجتبی جوانبخت» دستیار وزیر در امور جوانان برویم.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۶-۱۱-۱۸ ۱۰:۴۵

  رادیومهر؛

  چه طور در هوای آلوده زنده بمانیم؟

  گلوهای دود گرفته تهران مدتهاست با افسانه هوای پاک غریبگی می کنند. برای همین گذران عمر در این شرایط سبک زندگی مخصوص به خودش را دارد و راهکارهایی را می طلبد که با آن بشود کمی راحتتر نفس کشید.

 • یوزپلنگ ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ ۱۴:۵۲

  یوزپلنگ ایرانی و برج میلاد یهویی!

  دیروز عکس یوزپلنگ ایرانی کنار برج میلاد به یکی از تصاویر جنجالی فضای مجازی تبدیل شد. عکس چشم نوازی که عده ای گمان کردند مونتاژ است.«احسان جنتی» از عکس و سوژه رو به انقراضش برایمان می گوید.

 • مصاحبه با عقرب شناس ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۰۹:۲۳

  گپ و گفت با یک جانورشناس؛

  مرد عنکبوتی ایران را بشناسید

  علیرضا زمانی جانورشناس جوانی است که این روزها تلاش و مطالعه‌اش را صرف عنکبوت‌های ایران و جهان کرده است. کسی که فکر می‌کند این موجودات کوچک و ترسناک از لازمه‌های به‌شدت ضروری جهان طبیعت اند.

 • حبیبی ۱۳۹۶-۱۱-۰۹ ۱۲:۵۶

  سیاست‌مداری که از کاریکاتوریستش تقدیر کرد

  ۹بهمن تولد حسن حبیبی است. کسی که بین سالهای ۶۸ تا ۸۰ پست‌های مهم وزارت و معاونت اول ریاست جمهوری را به عهده داشته است.اینجا بخش‌هایی از زندگی این چهره سیاسی را از زبان افراد مختلف می‌خوانید.

 • آلودگی هوا در جهان ۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۰۸:۵۹

  کشورهای دنیا برای آلودگی هوا چه می‌کنند؟

  مشکل آلودگی هوا تنها مختص ایران نیست بلکه همه کشورهای دنیا در سراسر جهان با این معضل رو به رو هستند. اتفاقی که برای برطرف کردن آن برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته اند.

 • لانه جاسوسی ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۱۷:۱۴

  این موزه نماد بی‌اعتمادی مردم ایران است

  روز آخر دی ماه سالگرد آزاد کردن گروگانهای امریکایی است. این موضوع بهانه ای شد تا به مناسبت همین روز سراغ خرده روایت های مکتوب  دو گردشگر خارجی از بازدید موزه ۱۳ آبان در خیابان طالقانی برویم.

 • باران ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۹:۰۱

  حاشیه نگاری یک عکس جنجالی؛

  روایت یک عکس: اینجا بعد از هر نماز باران باریده

  عکس معروفی که در فضای مجازی از نماز باران مردم بیرجند دست به دست شد. بیشترمان را تحت تاثیر قرار داد. همین باعث شد تا سراغ عکاس این تصویر برویم و از او درباره حاشیه این قاب تاثیرگذار بپرسیم.

 • نفتکش سانچی ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۰:۳۸

  اندر حکایت مصائب دریانوردان ایرانی؛

  دولت برای پرسپولیس وارد مذاکره شد اما برای دریانوردها نه!

  کشتی سانچی دیروز در آب و آتش غرق شد و ایران این بار برای ۳۲ دریانورد آن به سوگ نشست.به همین خاطر پای حرف های«ناصر ندیمی»؛ شاعر و دریانورد نشستیم تا برایمان از مصائب دریانوردان ایرانی بگوید.