دیپلماسی همچنان بهترین راه حل موضوع هسته ای ایران است

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مطلبی ضمن برخی ابهام گوییها حمایت کامل خود را از حل دیپلماتیک موضوع هسته ای ایران اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، دریادار "مایکل مولن" در یاداشتی شش صفحه ای که مربوط به برنامه های کاری وی برای سال 2010 میلادی است، نوشت : اگر چه دیپلماسی و سیاست راه های بهتری را برای حل موضوع ایران ارائه می کنند اما با این وجود استفاده از نیروی نظامی باید همچنان به عنوان یک گزینه مطرح باشد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ادامه این یاداشت خود می نویسد : با این وجود من حمایت کامل خود را از راه حل دیپلماتیک برای پایان دادن به موضوع هسته ای ایران اعلام می کنم. 

مولن در این یاداشت اظهار می دارد : ابزارهای سیاسی بهترین وسیله برای کسب امنیت منطقه ای بوده که در این صورت نیروی نظامی نقش کمتری خواهد داشت، اما با این وجود باید ارتش آمریکا آماده باشد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ادامه این یاداشت با اشاره به جنگ های عراق و افغانستان می نویسد : ارتش آمریکا در حال حاضر آمادگی لازم برای جنگ های دیگری به غیر از جنگ های عراق و افغانستان را ندارد.

وی با اشاره به استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان و چالش های پیش روی این استراتژی نوشت : تلاش اصلی ما در حال حاضر باید بر روی این موضوع متمرکز باشد که هر چه سریعتر نیروهای خود را وارد صحنه بکنیم که این تلاش شامل تغییر توازن از عراق به افغانستان است.    

کد خبر 1004493

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =