سازمان بهزیستی فقط به بیماران ایدزی گروه هدف خود خدمات می دهد

مسئول کمیته کنترل ایدز سازمان بهزیستی گفت: ردیف خاصی برای ارائه خدمات به تمام بیماران ایدزی نداریم و فقط به بیمارانی که درگروه هدفمان هستند خدمت ارائه می دهیم و آنها را تحت پوشش داریم.

دکتر مجید رضازاده در گفتگو با خبرنگار مهر با خبرنگار مهر با اشاره به وظایف بهزیستی درخصوص بیماران دارای HIV  مثبت افزود: بهزیستی به افرادی که جزو گروه هدفشان محسوب می شوند یعنی زنان سرپرست خانوار، کودکان بی سرپرست، سالمندان و بیماران روانی مزمن و دارای بیماری ایدز باشد خدمات مستمر ارائه می دهد و آنها را تحت پوشش دارد.

این مقام مسئول در سازمان بهزیستی در ادامه تاکید کرد: ارائه خدمات به سایر بیماران ایدزی جزء وظایف سازمان بهزیستی نیست اما به برخی از بیماران در صورت نیاز شدید و شرایط خاصشان کمک موردی ارائه می دهد و همچنین برنامه های پیشگیرانه ای نیز در مورد این بیماری ارائه می دهیم.

برنامه های پیشگیرانه بهزیستی شامل معتادان تزریقی، افرادی که رفتارهای پرخطر دارند و همسران آنان، کودکان خیابانی، زنان خیابانی و همچنین افرادی که دارای بیماری ایدز هستند، می شود.

رضازاده با اشاره به اینکه هزینه درمان بیماران ایدزی رایگان است و داروهای این افراد توسط وزارت بهداشت تامین می شود گفت: ما بودجه و ردیف خاصی برای حمایت از بیماران ایدزی نداریم اما با همکاری وزارت رفاه و کمیته امداد و بهزیستی این افرادی که بیمه نیستند تحت پوشش بیمه رایگان ایرانیان قرار می گیرند.

مسئول کمیته کنترل ایدز سازمان بهزیستی درمورد آمار بیماران ایدزی تحت پوشش سازمان اظهار داشت: ما آماری از تعداد این بیماران در گروه هدف خود نداریم و آزمایشهای اجباری در این خصوص انجام نمی شود اما تمامی اآنان را تحت پوشش قرار داریم.

کد خبر 1004594

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =