مقابله با جنگ نرم اولویت شورای هماهنگی تشکلهای جوانان باشد

مشهد - خبرگزاری مهر: امام جمعه مشهد با اشاره به طراحی شورای هماهنگی تشکلهای جوانان خراسان رضوی بر لزوم اقدام سریع و همه جانبه این شورا در حوزه مقابله با جنگ نرم دشمنان علیه ایران اسلامی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، آیت الله علم الهدی صبح سه شنبه در دیدار اعضای شورای هماهنگی تشکل های جوانان استان افزود: شورای هماهنگی تشکل های جوانان باید با طرح ریزی و سیاست گذاری همه جانبه نسبت به مقابله با جنگ نرم اقدام و مسئولان و مدیران استان نیز از این حرکت ارزشمند انقلابی حمایت کنند.

وی با بیان اینکه امروز جنگ نرم دشمنان ایران اسلامی به شدت آغاز شده است، گفت: باید در کمترین زمان ممکن و بدون فوت وقت با برنامه ریزی دقیق و اجرا بصورت همزمان، توطئه دشمنان را پیش از وارد آمدن خسارت جدی به نظام اسلامی، خنثی کرد.

امام جمعه مشهد به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دانشجویان افسران جوان و اساتید فرماندهان مقابله با جنگ نرم هستند افزود: انتظار می رود بسیج اساتید در ایفای نقش فرماندهی جنگ نرم فعال تر عمل کنند.

علم الهدی به تفاوت های جنگ نرم و جنگ سخت پرداخت و اظهار داشت: تمهیدات دفاع در برابر هر نوع حمله و تهدید باید متناسب با همان تهدید برنامه ریزی شود و به همین دلیل باید تدابیر مناسب برای مقابله با جنگ نرم  در اقدامی هماهنگ و جهادی اندیشیده و اجرا شود.

هادی طالبیان رئیس سازمان جوانان خراسان رضوی و مشاور استاندار نیز در این دیدار که با محوریت مقابله با جنگ نرم صورت گرفت ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های شورای هماهنگی تشکل های جوانان استان درمدت یک سال و نیم گذشته گفت: در مدت فعالیت این شورا مجموعا 14 جلسه برگزار و اقدامات متعدد و متنوع فرهنگی از جمله برگزاری مسابقات و نمایشگاه ها در حوزه های گوناگون انجام شده است که از مهم ترین آن ها برگزاری مسابقه عمومی و نمایشگاه پیرامون موضوع غزه بود.

وی تشکیل جلسات اتاق فکر شورای هماهنگی تشکل های جوانان خراسان رضوی با حضور کارشناسان خبره و اعضای شورا را از نقاط قوت شورای استان خواند و افزود: در این اتاق فکر مسائل و دستور کار شورای هماهنگی تشکل های جوانان استان به صورت کاربردی تحلیل و بررسی شده و برنامه های کاری شورا در فضایی کارشناسی تدوین می شود.

مشاور استاندار خراسان رضوی در امور جوانان به برگزاری جشنواره طرح ها و اندیشه ها و اتفاق ویژه تشکل های جوانان استان اشاره کرد و گفت: این جشنواره با محوریت حمایت از ایده ها و طرح های تشکل های جوان و به نمایش گذاشتن توانمندی های آنان طراحی و برگزار گردید.

طالبیان با بیان اینکه مقابله با جنگ نرم محور فعالیت اتاق فکر شورای هماهنگی تشکل های جوانان خراسان رضوی طی یک ماه گذشته بوده است، افزود: به منظور بررسی دقیق تر و ارایه راهکارهای موثرتر در این حوزه  کارگروه پژوهش و طراحی برنامه ریزی و عملیات ذیل شورا تعریف شده و با تمام توان در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت مقابله با جنگ نرم، فعالیت های خود را تدوین و اجرا می کند.

در این جلسه همچنین تعدادی از اعضای شورای هماهنگی تشکل های جوانان خراسان رضوی به ارائه پیشنهادات و نظرات خود در مورد چگونگی مقابله با جنگ نرم و تاثیر گذاری بیشتر برنامه های تدوین شده در این بخش پرداختند و از رهنمود های امام جمه مشهد در این حوزه ها بهره مند شدند.

کد خبر 1004808

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =