پیشرفت مصوبات فرهنگی دولت نیازمند حمایت مسئولان است

تبریز - خبرگزاری مهر: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت : پیشرفت مصوبات فرهنگی سفرهای ریاست جمهوری حمایت همه جانبه مسولان استان و کشور را می طلبد.

به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، احمد احمدی منش صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سفر نخست ریاست جمهوری به استان مصوباتی در حوزه فرهنگ آذربایجان شرقی وجود داشت که تکمیل مجموعه فرهنگی و هنری شهریار، تجهیز پروژه‌های تکمیل شده فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطالعه و احداث مجتمع فرهنگی - هنری در بستان‌آباد از محل اعتبارات استانی جزو این مصوبات بود.

وی با اشاره به ایجاد ردیف مستقل در قانون بودجه سال 1387 برای تکمیل مجموعه فرهنگی و هنری شهریار و تحقق مالی 12درصدی برای این طرح گفت: طرح مذکور تاکنون از 5درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

احمدی منش گفت: از دو میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای تجهیز طرح ‌های تکمیلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و بهره برداری چندین پروژه از محل این اعتبار تاکنون 98 درصد بخش مالی و پیشرفت فیزیکی پروژه ها محقق شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اضافه کرد: مطالعه و احداث مجتمع فرهنگی و هنری بستان آباد از مصوبات سفر اول رییس جمهوری بوده یکسال پیش به بهره برداری رسیده است.

احمدی منش در خصوص تحقق مصوبات فرهنگی دور دوم سفرهای ریاست جمهوری در استان نیز گفت: در این سفر مبلغ 10میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز هنرستان کوثر اختصاص یافت که با تخصیص 40درصد آن، این طرح بیش از 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اضافه کرد: پنج میلیارد ریال برای کمک به فعالیت های فرهنگی هنری از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص یافته است.

احمدی منش اظهار داشت: هم اکنون پیگیر اختصاص دو و نیم میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی به فعالیت های فرهنگی هنری استان هستیم که جزو مصوبات دور دوم سفر ریسان جمهوری بوده که تاکنون اختصاص نیافته است.

وی از تحقق 65درصدی اعتبار اختصاصی برای فعالیت های دینی و قرآنی استان از سوی وزارتخانه متبوع خبر داد و گفت: اعتبار اختصاص یافته برای این فعالیت ها 3میلیارد ریال است.

احمدی منش افزود: سه صدم درصد از اعتبار اختصاصی برای احداث پردیس سینمایی و موزه هنرهای معاصر اختصاص یافته اما تاکنون هیچ پیشرفتی در این پروژه ایجاد نشده که نیازمند حمایت مسوولان استانی و وزارتخانه است.

وی در ادامه تشریح برنامه های سفر ریاست جهوری در سه دور انجام شده اظهار داشت: 10میلیارد ریال برای احداث پنج واحد کتابخانه اختصاص یافته بود که از این میزان 59درصد در بخش مالی و 44درصد در بخش فیزیکی، تحقق برنامه داشته ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوبات دور سوم سفر ریاست جمهوری را نیز شامل مطالعه و احداث مجموعه فرهنگی و هنری آذربایجان در تبریز در مساحت بیست هزار متر مربع ، احداث 11 باب کتابخانه عمومی استاندارد در شهرهای استان، اختصاص 13 میلیارد ریال در قالب بودجه سال 89 برای توسعه امور فرهنگی و هنری استان ، مطالعه و احداث مجتمع فرهنگی دیجیتال در شهرستان تبریز ذکر کرد.

اختصاص 40 میلیارد ریال برای کمک به فعالیت‌های فرهنگی و هنری، هیئت‌های مذهبی، تشکل‌های دینی و مراکز قرآنی ، بازسازی و مرمت پنج باب سینما در تبریز و مراغه، احداث هفت باب مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان ‌های استان، اختصاص اعتبار برای کمک به فعالیت‌های فرهنگی و هنری، هیئت مذهبی، تشکل‌های دینی و مراکز قرآنی، اماکن مذهبی، بقاع متبرکه و توسعه مدارس علوم دینی و ایجاد دانشکده قرآن و مجتمع فرهنگی هنری ولایت در شهر خامنه از دیگر مصوبات این سفر می باشند.

احمدی منش بر استخدام 27 نفر برای جبران کمبود نیروی انسانی ادارات تازه تاسیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانها تاکید کرد و افزود: روسای این ادارات جذب شده و تنها مشکل موجود بکارگیری نیروهای جدید در این مراکز است و این برنامه جزو مصوبات دور دوم سفرهای استانی و هیات دولت بوده و در دور سوم نیز بر آن تاکید شده است.

کد خبر 1004818

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha