یکصد کیلومتر از راههای روستایی استان سمنان آسفالت شد

سمنان - خبرگزاری مهر: مدیرکل راه وترابری استان سمنان گفت: 106 کیلومتر از راه های روستایی این استان از ابتدای امسال تاکنون روکش آسفالت شده است.

رجب قربانپور درگفتگو با خبرنگار مهر در سمنان گفت: برای آسفالت این میزان راه روستایی مبلغ 50 میلیارد ریال هزینه شده است .

وی با بیان اینکه مبلغ 98 میلیارد ریال برای راه های استانی اعتبار در نظر گرفته شده است، افزود: حدود 80 درصد از این مبلغ جذب شده است.

به گفته وی، این مبلغ در بخش راهداری از ردیف های مختلف استانی از قبیل مازاد و حوادث جذب شده است.

قربانپور افزود: حدود 40 درصد ازاین مبلغ برای نگهداری راه، نصب تابلو، نصب چراغ ها و سایر علائم و احداث شانه خاکی جاده هزینه شده است.

مدیرکل راه وترابری استان سمنان با بیان اینکه مبلغ 280 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی شامل پروژه های مختلف در راه های سراسر استان هزینه شده است، گفت: مبلغ 430 میلیارد ریال امسال برای راه های استان سمنان هزینه می شود.

وی افزود: همچنین پیمانکاران وزارت راه وترابری امسال مبلغ 400 میلیارد ریال در راه های استان سمنان هزینه می کنند.

قربانپور با بیان اینکه درمجموع امسال 830 میلیارد ریال در بخش حمل ونقل استان سمنان هزینه می شود، گفت: این میزان دو برابر کل اعتبارات عمرانی این استان است.

وی با اشاره به هزینه بالای راهسازی گفت: هر کیلومتر احداث راه روستایی دو میلیارد ریال، راه فرعی چهار میلیارد ریال و راه اصلی هر کیلومتر شش میلیارد ریال هزینه دارد.

مدیرکل راه وترابری استان سمنان تصریح کرد: برای احداث هر کیلومتر تونل نیز مبلغ 120 میلیارد ریال هزینه در بر دارد.

قربانپور با بیان اینکه مبلغ پنج میلیارد ریال برای احداث جاده زیدر به بیارجمند که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است هزینه شده است، گفت: درصورتی که 27 میلیارد ریال دیگر به جاده اختصاص بدهند کار آسفالت آن به پایان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه عملیات راهسازی بعلت سردی هوا دراین استان متوقف شده است، افزود: درحال حاضر فقط عملیات نمک پاشی صورت می گیرد.

کد خبر 1004843

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =