32 هزار نفر از خراسان رضوی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شدند

مشهد - خبرگزاری مهر: جانشین رئیس ستاد راهیان نور خراسان رضوی به اعزام 31 هزار و 962 نفر در سال گذشته به مناطق عملیاتی جنوب اشاره کرد و گفت: سهم استان در سال گذشته 15 هزار نفر بود که پس از استقبال چشمگیر جوانان و علاقمندان بیش از 100 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، سعید حسین پور صبح سه شنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران افزود: سهم استان در سال گذشته 15 هزار نفر بود که پس از استقبال چشمگیر جوانان و علاقه مندان بیش از 100 درصد افزایش یافت اما در سال جاری طبق دستور استاندار و رئیس ستاد، مقرر شد کیفیت اعزامها بیشتر از کمیت مورد توجه قرار گیرد.

جانشین رئیس ستاد راهیان نور خراسان رضوی گفت: ستاد راهیان نور با هدف ترسیم چهره حقیقی دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، می کوشد دفاع مقدس را به عنوان الگوی پایداری در جهان اسلام معرفی کند.

حسین پور گفت: پس از پایان دفاع مقدس، زیارت مناطق عملیاتی به عنوان یک حرکت فرهنگی مورد توجه قرار گرفت و اکنون به صورت یکی از برنامه های ملی در فضای فرهنگی جامعه تثبیت و در قالب برنامه های محوری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مطرح شده است.

معاون امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: سازمان دهی و سیاستگذاری این حرکت عظیم و فرهنگی، در کشور با محوریت ستاد راهیان نور صورت می گیرد که در استانها به ریاست استاندار و دبیری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس تشکیل می شود.

وی ضمن تاکید بر ضرورت مشارکت همه جانبه دستگاه ها و نهادهای استانی در ستاد راهیان نور گفت: برای انجام این اقدام ارزشمند تعامل و هم افزایی فعالیتها در سطح استان ضروری است.

حسین پور تقویت روحیه ایثارگری و ضد استکباری، بالا بردن روحیه مقاومت و وحدت عمومی در برابر تهدیدهای دشمنان و گرامیداشت ایثار و تلاش رزمندگان، جانبازان، آزادگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس را از جمله اهداف ستاد راهیان نور عنوان کرد و افزود: تمرکز فعالیت این ستاد بر روی مخاطبان خاص، نوجوانان و جوانان است.

وی بهره گیری از فضای خاص شروع سال جدید و جلب مشارکت هرچه بیشتر مردم و تشکلهای فرهنگی مردمی را از جمله راهبردهای ستاد راهیان نور خواند و گفت: این ستاد در سال جاری با پنج کمیته اعزام و اسکان، راویان فتح، بهداشت و درمان، پشتیبانی، اطلاع رسانی و فرهنگی نسبت به برنامه ریزی و اعزام کاروان ها اقدام می کند.

کد خبر 1004850

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =