سرقت اعضای بدن فلسطینیها و لزوم محاکمه سران اسرائیل

خبرگزاری مهر - گروه بین الملل: در پی اعتراف موسسه پزشکی قانونی رژیم صهیونیستی به سرقت اعضای بدن شهدای فلسطینی، دولت منتخب فلسطین محاکمه عاملان این جنایت را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دولت منتخب فلسطین محاکمه سران رژیم صهیونیستی را به خاطر سرقت اعضای بدن شهروندان فلسطینی خواستار شد.

این درخواست پس از آن صورت گرفت که موسسه پزشکی قانونی رژیم صهیونیستی در گزارشی به سرقت اعضای بدن فلسطینی ها از جمله پوست و قرنیه برای پیوند زدن به نظامیان صهیونیستی اعتراف کرد.

"یوسف رزقه" مشاور سیاسی نخست وزیر دولت منتخب فلسطین روز یکشنبه در بیانیه ای از کشورهای عربی و جهان اسلام و سازمان های حقوق بشر خواست که موضوع سرقت اعضای بدن شهدای فلسطینی را در دستور کاری سازمان ملل متحد قرار دهند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سرقت اعضای بدن فلسطینی ها جنایتی وحشتناک است از جامعه بین الملل خواسته است که مانع این وحشیگری رژیم صهیونیستی شود و سران این رژیم را محاکمه کند.

شبکه دو تلویزیونی رژیم صهیونیستی عصر روز شنبه گزارشی را پخش کرد که در آن "یهودا هیس" مسئول کالبد شکافی موسسه پزشکی قانونی این رژیم اعتراف کرد که در دهه 90 میلادی هر جسد [فلسطینی] که برای کالبدشکافی در اختیار وی قرار می گرفت بدون اجازه خانواده هایشان اعضای بدن آنها را برای پیوند به نظامیان صهیونیستی استفاده می کردند.

رزقه در ادامه بیانیه خاطرنشان کرد: اسرائیل با این جنایت ارزش های اخلاقی و انسانی را زیر پا گذاشت.

وی رژیم صهیونیستی را منشا نگرانی برای جامعه بین الملل توصیف و اعلام کرد: این جنایت یادآور اقدامات نازی ها در جنگ جهانی دوم است.

گزارش شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به نقل از ارتش این رژیم به سرقت اعضای بدن شهدای فلسطینی اعتراف کرد.

گفتنی است یهودا هیس سال 2004 به دلیل افشای این قضیه از سمت خود برکنار شد اما پس از مدتی از وی رفع اتهام شد و مجددا به سمت خویش بازگشت.

برای نخستین بار روزنامه "آفتون بلادت" چاپ سوئد در گزارشی از این جنایت صهیونیست ها پرده برداشت به طوری که خشم مقامات اسرائیلی را برانگیخت.

کد خبر 1004865

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =