لرستان نیازمند ایجاد فروشگاههای بزرگ است

خرم آباد - خبرگزاری مهر: سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری لرستان و مدیر کل دفتر امور اقتصادی بر ضرورت ایجاد فروشگاههای بزرگ در این استان تاکید کرد.

محمد رضا ملکی راد در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد با اشاره به ایجاد فروشگاههای بزرگ در سطح استان بیان داشت: ایجاد این فروشگاهها درسطح استان باعث پیشرفت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خواهد شد.

وی یادآور شد: باید در استان به سمتی پیش برویم که مغازه های زیر گاراژی تبدیل به فروشگاههای بزرگتر و تخصصی تر شود.

سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری لرستان و مدیر کل دفتر امور اقتصادی با تاکید بر ورود بخش خصوصی در این حوزه، عنوان کرد: در حال حاضر در شهرهای بالای 100هزار نفر در استان زمینه ایجاد این فروشگاهها وجود دارد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت تفکیک کالاها و تخصصی کردن فروشگاهها در استان، اظهار داشت: در حال حاضر بعضی از مغازه ها و سوپر مارکت های سطح شهر دارای مشکلات بهداشتی هستند و نمود اجتماعی مطلوبی ندارند.

ملکی راد همچنین در ادامه با بیان اینکه وظیفه و سیاست گذاری نظام تنظیم بازار به وسیله خود مردم است، خاطر نشان کرد: دولت تنها کار نظارت را انجام می دهد و به دنبال رفاه مردم در راستای تنظیم بازار است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد نمایشگاههای پایان سال و فصلی در استان باعث جلوگیری از افزایش قیمت خواهد شد، عنوان کرد: باید برنامه ریزی های دقیق و موثری در جهت برگزاری این نمایشگاهها در مرکز استان و بقیه شهرستانها صورت گیرد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری لرستان و مدیر کل دفتر امور اقتصادی خاطر نشان کرد: سازمان بازرگانی هم بعد نظارتی را در این زمینه تقویت کنند تا میوه باکیفیت و با قیمت مناسب در دسترس مردم باشند.

کد خبر 1004869

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha