طرحهای "چهارشنبه بازار کتاب" و "کتاب در خانه" اجرا می‌شود

طرحهای "چهارشنبه بازار کتاب" و "کتاب در خانه در منطقه سه شهر تهران اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن پرویزی مدیر فرهنگی هنری منطقه سه شهرداری تهران درباره طرح "چهارشنبه بازار کتاب" توضیح داد: بر اساس این طرح تعدادی از ناشران روزهای چهارشنبه به بوستان "پایداری" واقع در منطقه سه شهرداری تهران می آیند و کتابهای خود را در حوزه عمومی با تخفیف به شهروندان این منطقه عرضه می کنند.

وی افزود: یکی از فعالیتهایی که قرار است در "چهارشنبه بازار کتاب" انجام شود مبادله و تعویض کتابهای کهنه و نو است.

این مسئول فرهنگی یادآور شد: امروزه افراد زیادی به دنبال ایجاد کتابخانه شخصی نیستند و بودجه خرید تمام کتابهای مورد نظر خود را ندارند و از سویی زندگی آپارتمان نشینی فضای لازم را برای ایجاد کتابخانه وسیع نمی دهد. به همین دلیل طرح معاوضه کتاب راهی است تا شهروندان کتابهای قدیمی خود را با کتابهای جدید تعویض کنند.

پرویزی درباره طرح "کتاب در خانه" توضیح داد: ما قصد داریم با همکاری کتابخانه "علامه امینی" طرح "کتاب در خانه" را به صورت دائمی اجرا کنیم. بر اساس این طرح " کتاب با پیک به در خانه شهروندان برده می‌شود.

وی در این‌باره گفت: فاز اول این طرح را با معلولان و جانبازان شروع کردیم چرا که بسیاری از این افراد برای تردد در شهر و مراجعه به کتابخانه با مشکل مواجه هستند. این خدمت به صورت رایگان به جانبازان ومعلولان ارائه خواهد شد و به همین منظور تلفن خاصی در نظر گرفته شده ‌است. افراد با استفاده از فهرست کتابخانه از طریق پایگاه اینترنتی کتاب مورد نظر خود را انتخاب و از طریق تماس تلفنی آن را سفارش می‌دهند.

بنا به گفته پرویزی در فازهای بعدی این طرح سالمندان و سر نجام عموم شهروندان منطقه سه تحت پوشش قرار می‌گیرند.

کد خبر 1005190

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =