لایحه اصلاح نحوه دریافت عوارض انقلاب بزرگی ایجاد می کند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره با لایحه تعیین ضوابط مالی و اصلاح نحوه دریافت عوارض از املاک شهری در اجرای طرحهای تفصیلی جدید گفت: از شهرداری به خاطر ارائه این لایحه تشکر می کنم چرا که پذیرش این موضوع می تواند ریسکی در ساختار مدیریت شهری ولی زمینه ای برای انقلابی بزرگ باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول خادم در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران با بیان این مطلب اظهار داشت: سالهاست که شهرداری با توجه به درآمدهای 80 درصدی ناشی از ساخت و ساز متهم به شهر فروشی است.

وی افزود: بخشی از تخلفات مربوط به این رویکرد است که واحدهای شهرداری به هر قیمت به دنبال کسب درآمدهای آنی هستند اما پذیرفتن این موضوع، ریسک قابل توجهی به حساب می آید.

در ادامه این جلسه شورا یک عضو کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران نیز بیان داشت: تصویب این لایحه انقلابی در نظام مالی شهرداری است و رویکرد چند 10 ساله کسب درآمد را در شهرداری تغییر می دهد.

خسرو دانشجو ادامه داد: ساخت و ساز، منبع درآمد شهرداری تلقی می شده و گاهی اوقات به دلیل ساخت و سازهای توافقی در گذشته باید معاونت شهرسازی چند 10 سال پیش را معاونت درآمد شهری اطلاق کرد.

وی با تاکید بر اینکه تصویب این لایحه به طور حتم کاهش درآمد را برای شهرداری به دنبال خواهد داشت گفت: این کاهش درآمد بیشتر از 300 میلیارد تومان است اما با تصویب این لایحه به دلیل خیر رساندن به شهر و ایجاد درآمد پایدار، باید در مورد هزینه کردنش نیز تصمیم گیری کنید چرا که مانند سال قبل نمی توانید هزینه داشته باشید.

عضو شورای شهر با بیان اینکه هنوز به نحوه دریافت عوارض از واحدهای مسکونی ورود پیدا نکرده ایم تاکید کرد: در گامهای بعدی باید به سراغ واحدهای مسکونی نیز برویم و اگر عوارض این واحدها را همان ابتدا دریافت نکنیم، ساخت و ساز رونق پیدا می کند.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز با خطاب قرار دادن معاون مالی و اداری شهرداری گفت: درآمد شهرداری از سال گذشته کمتر بود اما با مدیریت صحیح توانستید جلو بیایید و امسال را پشت سر بگذارید، با تصویب این لایحه نیز یکی دو سال باید سختی تحمل کنید.

کد خبر 1005220

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =