اختیار بیشتری به مدیریت بحران امنیتی در مازندران باید واگذار شود

ساری - خبرگزاری مهر: مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری مازندران خواستار اختیار بیشتر به مدیریت بحران امنیتی در استان شد.

به گزارش خبرنگار مهر در ساری، سید قدیر رضایی بعداز ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها در خصوص ضرورت برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت بحران امنیتی در استان گفت: امروز بحران امنیتی مقوله تخصصی و با اهمیتی است که همه مدیران باید در این حوزه کارآمدی خود را در مواقع خاص نشان دهند.

وی با اشاره به تشکیل کارگاه های مدیریت بحران امنیتی به منظور بالا بردن مهارت مدیران و توانمندسازی آنها گفت: هدف از توانمندسازی عبارت است از فراهم شدن شرایط واگذاری اختیار و مسئولیت بیشتر و قدرت بخشیدن به مدیریت بحران و سبک هدایت است.

رضایی تشکیل کارگاه های آموزشی را زمینه مساعدی برای پرورش استعدادها و افزایش قابلیت مدیران دانست و گفت:‌ در این فرآیند به مدیران کمک می شود که با پیش بینی،‌ پیشگیری و مقابله و ترمیم بر بحران محیطی و حوزه مسئولیت خود در یک شهرستان و یا استان چیره شوند.

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری مازندران افزود: از سال ۸۶ تا کنون چهار دوره کارگاه اموزش مدیریت برای تعداد کثیری از مدیران استان برگزار شده است که مقرر شد تا به صورت کامل تر این دوره ها استمرار یابد.

رضایی بیش از ۹۰ درصد بحرانها، اغتشاشات و نارضایتی های ناشی از مشکلات را خارج از حوزه دستگاه های زیرمجموعه وزارت کشور برشمرد و بیان کرد: وزارت کشور با رویکرد افزایش مهارت و توانمندی مدیران در کنترل و هدایت بحرانها بحث تشکیل کارگاه آموزشی مدیریت بحران را در سرلوحه برنامه کاری خود قرار داده است.
 
وی گفت: استان مازندران به عنوان استانی پیشتاز از سال ۸۶ تا کنون در سه حوزه آموزشی ساری - بابلسر و نوشهر برای ۴۸۸ نفر از مدیران در رده های مختلف استانی کارگاه آموزشی برگزار کرد.

رضایی با اشاره به اینکه استان مازندران عنوان مقام نخست کشوری را در برگزاری چهار دوره کارگاه های آموزشی بحران مدیریت کسب کرد، گفت: یکی دیگر از وجه امتیاز استان مازندران در برگزاری این کارگاه ها،‌ فراهم کردن شرایط برای آموزش مدیران دستگاه های خدماتی نظیر آب، ‌برق، گاز، مخابرات است.

کد خبر 1005244

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =