رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا برنامه ای برای سفر به ایران ندارد

سخنگوی جان کری سناتور دموکرات با رد شایعات سفر این مقام آمریکایی به ایران گفت که رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا برنامه ای برای چنین سفری در دست ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "فردریک جونز" سخنگوی جان کری به خبرگزاری فرانسه اطلاع داده است که وی برنامه ای برای سفر به تهران و دیدار با مقام های جمهوری اسلامی ایران ندارد.

این سخنگو همچنین در پاسخ به این رسانه در این باره که آیا سناتور کری مخالف مصوبه مجلس نمایندگان برای تحریم بنزینی ایران است یا خیر گفت : سناتور کری برای بررسی این لایحه نیاز به زمان دارد.

این سخنگو در ادامه قویاَ این گفته را که کری مخالف تحریم ایران و رسیدن این لایحه به صحن سنا است، رد کرد، اما در عین حال گفت وی به عنوان رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از چنین قدرتی برخوردار است.

"فردریک جونز" در عین حال افزود: ما برای رسیدن به راه حلی که حداقل دستاوردی برای تمام طرفها داشته باشد کار می کنیم و هیچ تعلل و بن بستی وجود ندارد و اینها صرفاً پیش بینی های روند قانونگذاری است.

رسانه ها همچنین از تلاشهای لابی صهیونیست موسوم به کمیته امور عمومی آمریکا- اسرائیل (ایپک) برای فشار بر مخالفین این لایحه و حمایت از موافقین آن خبر می دهند.

گفته می شود که تماسهای مکرری میان این کمیته و کریستوفر داد به عنوان پشتیبان اصلی این لایحه و همچنین مخالفین احتمالی آن در جریان است.

لایحه تحریم بنزین ایران که از سوی "کرستوفر داد" ارائه شده در 15 دسامبر از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد، اما برای اجرایی شدن نیاز به تصویب سنای آمریکا و رئیس جمهوری این کشور دارد.

هری رید رئیس اکثریت دموکرات در سنا قول داده است تا به محض رسیدن این لایحه به صحن سنا پس از تعطیلات کریسمس به آن رای دهند.

اما درعین حال خبرها حاکی از وجود مخالفتهایی با لایحه و تصویب آن از سوی سنا دارد؛ مخالفان این لایحه اعتقاد دارند که تصویب این لایحه به متحدین آمریکا فشار وارد می کند.

کد خبر 1006364

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =