افزایش دو برابری سرانه فرهنگی و رفاهی دانشجویان علوم پزشکی در سال89

معاون دانشجویی و امور فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به افزایش بودجه حوزه فرهنگی و رفاهی دانشجویان علوم پزشکی از دو برابر شدن این بودجه خبر داد.

دکتر فرحناز ترکستانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: افزایش دو برابری سرانه دانشجویان علوم پزشکی در حوزه رفاهی و فرهنگی به تصویب رسیده است و می تواند به این حوزه کمک کند.

وی اضافه کرد: دو برابر شدن سرانه دانشجویان علوم پزشکی به حل مشکلات عمده این حوزه که به دلیل کم بودن سرانه وجود داشت، کمک خواهد کرد.

به گزارش مهر، مسعود ابوالحلاج - مدیرکل بودجه و منابع وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص افزایش حدود 40 درصدی بودجه آموزشی و دانشجویی وزارت بهداشت در سال 89 گفت: سرانه دانشجویان علوم پزشکی برای سال 89 به 990 هزار تومان به ازای هر دانشجو افزایش یافت.

مدیرکل بودجه و منابع وزارت بهداشت اظهار داشت: در سال 88 بودجه ای که برای سرانه رفاهی دانشجویان علوم پزشکی درنظر گرفته شده بود به میزان 450 هزار تومان برای هر دانشجو بود که خوشبختانه با توافق معاونت نظارت راهبردی، این مبلغ برای سال 89 به 990 هزار تومان به ازای هر دانشجو افزایش یافت که می تواند بخش مهمی از بحران کمبود بودجه حوزه رفاهی و فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی را رفع کند. 

کد خبر 1010349

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =