ورود تهران به‌فاز جدید فعالیت هسته‌ای/ خودکفایی در تولید بنزین بزودی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه درحال حاضرجمهوری اسلامی ایران وارد فاز تازه ای از فعالیتهای صلح آمیز هسته ای شده است تاکید کرد که اگر غرب سوخت اورانیوم مورد نیاز راکتور تحقیقاتی تهران را تا یکماه دیگر تامین نکند دانشمندان کشور این سوخت را تولید خواهند کرد.

محمد کرمی راد در گفتگو باخبرنگار مهر، با اشاره به اولتیماتوم تهران به غرب، اولتیماتوم ایران به غرب را در راستای اراده ملی کشور به شمارآورد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای به هیچ وجه کوتاه نمی آید.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه تهران بحث در رابطه با استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را با کشورهای عضو گروه 1+5 تمام کرده است، گفت: درحال حاضرجمهوری اسلامی ایران وارد فاز تازه ای از فعالیتهای صلح آمیزهسته ای شده است که طبق قوانین بین المللی و"ان.پی.تی" هیچ انحرافی را در زمینه فعالیتهای مذکور نداشته است.

وی تصریح کرد: اگر غرب سوخت اورانیوم مورد نیاز راکتور تحقیقاتی تهران را تا یکماه دیگر تامین نکند دانشمندان کشور این سوخت را تولید خواهند کرد.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاسیت خارجی مجلس شورای اسلامی ملت ایران را ملتی انقلابی ومسلمان خواند که تا آخرین نفس پای خواسته های به حق خود از جمله استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای ایستاده اند.

کرمی راد در بخش دیگری از سخنانش به تحریم احتمالی واردات بنزین به کشور اشاره واعلام کرد: فعالیتهایی در کشور صورت گرفته که درآینده ای نزدیک در تولید بنزین به خودکفایی برسیم و بدینوسیله در مقابل تحریم غرب خواهیم ایستاد. 

کد خبر 1010580

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =