عملکرد دستگاههای نظارتی هدفمند شود/ لزوم ترویج فرهنگ نهی از منکر

نماینده مردم قم در مجلس خواستار هدفمندی عملکرد دستگاههای نظارتی شد و گفت: هماهنگی این دستگاهها عاملی برای جلوگیری از موازی کاری می شود و برای تقویت بعد نظارت در کشور باید پایبندی به قانون به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.

علی بنایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جایگاه نظارت در کشور افزود: نظارت کارآرمد یکی از ارکان مهم قانون اساسی به شمار رفته و به واسطه انجام صحیح آن سلامت اداری کشور تضمین می شود.

وی نظارت را از سوی همگان یک وظیفه عمومی دانست و گفت: اگر پایبندی به قانون به یک مطالبه عمومی تبدیل شود دستگاه های نظارتی نیز خود را برای این مهم تقویت کرده و بدنبال رفع مشکلات موجود در نظام اداری می روند ولی از آنجایی که چنین احساسی در آنها وجود ندارد بحث نظارت به طور جدی عملیاتی نمی شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر تحرک بیشتر دستگاه های نظارتی برای اجرای قانون از سوی ادارات دولتی گفت: بسیاری از انحرافات باید از پیش مورد شناسایی قرار گرفته و با پیگیری جدی از همان ابتدای امر باید برخورد شود تا این انحرافات به روال معمول تبدیل نشود.

بنایی در پایان ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را موثرترین عامل نظارت عمومی دانست و گفت : این نوع از نظارت اسلامی با محوریت اخلاق می تواند کشور را از هرگونه انحراف مبرا کند.  

کد خبر 1012611

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =