کارخانه گچ افضل آباد شش ماه دیگر به بهره برداری می رسد

بیرجند - خبرگزاری مهر: شهردار نهبندان با اشاره به واگذاری کارخانه گچ افضل آباد از ابتدای مرداد ماه امسال به شهرداری گفت: پس از دو مرحله آگهی، پیمانکار واجد شرایط کارخانه انتخاب و عملیات اجرایی آن از اول آذر ماه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر در بیرجند، احداث کارخانه گچ افضل آباد از پروژه های سفر اول رئیس جمهور به خراسان جنوبی است که از ابتدای مرداد ماه سال جاری با واگذاری به شهرداری شهرستان نهبندان پس از چهار سال کار احداث آن آغاز شده است.

شهردار نهبندان ظهر پنج شنبه در این زمینه در جمع خبرنگاران با اشاره به پایان یافتن عملیات مربوط به تامین برق سیستم اداری، محوطه سازی، رنگ آمیزی و تشکیلات اداری افزود: تیم برق برای تامین روشنایی کارخانه فعالیت خود را آغاز کرده و تیم مکانیک هم از هفته آینده شروع به فعالیت خواهد کرد.

حسین کردستانی اظهار داشت: با توجه به گذشت حدود 10 سال از تعطیلی این کارخانه برخی تجهیزات فرسوده و خساراتی به این واحد صنعتی وارد شده که تعدادی از تجهیزات تعمیر و دیگر امکانات غیر قابل تعمیر هم با نظر مشاور طرح تعویض خواهد شد.

وی هزینه مورد نیاز برای تعمیر تجهیزات و راه اندازی مجدد این کارخانه را سه میلیارد ریال برآورد و اضافه کرد: شهرداری نهبندان به عنوان کارفرمای پروژه موظف به تامین این اعتبار از محل منابع داخلی خود است که این اعتبار را در چند مرحله پس از ارائه پیش پرداخت به تناسب پیشرفت فیزیکی پروژه پرداخت خواهد کرد.

کردستانی تصریح کرد: با توجه به محدود بودن منابع داخلی و مشکلات مالی شهرداری، مساعدت مسئولان استان به ویژه استاندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس در خصوص تامین این اعتبار ضروری است در غیر این صورت روند اجرای پروژه به کندی پیش خواهد رفت.

شهردار نهبندان درباره محصول تولیدی کارخانه گفت: پس از بازاریابی، گچ تولیدی این کارخانه نیاز داخلی استان و مناطق هم جوار را تامین خواهد کرد.

وی با بیان اینکه راه اندازی کارخانه گچ افضل آباد حداقل 20 فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد، بیان داشت: بنیاد مستضعفان با مجموعه قبلی کارگری و اداری این کارخانه تسویه حساب کرده و آنان هیچ طلبی ندارند و سعی می شود در کادر جدید از افراد با تجربه و متخصص استفاده شود.

کردستانی یادآور شد: با توجه به این که برای راه اندازی این کارخانه در سال های گذشته اعتبار میلیاردی از محل بیت المال هزینه شده و با وجود تلاش فراوان بدون استفاده مانده است، با راه اندازی مجدد کارخانه از این سرمایه به طور بهینه استفاده و فرصت های شغلی جدید ایجاد خواهد شد و با حمایت مسئولان منبع درآمدی پایدار برای شهرداری نهبندان به وجود می آید.

کد خبر 1012979

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =