بهترین مسیر برای اعزام زوار به سوریه مرز کرمانشاه است

کرمانشاه - خبرگزاری مهر: استاندار کرمانشاه گفت: بهترین مرز برای اعزام زوار به کشور سوریه، مرز استان کرمانشاه است و این بحث در هفته گذشته مورد پیگیری قرار گرفت و نتایجی هم حاصل شد که بر این اساس با جدیت به دنبال اجرای آن هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر در کرمانشاه، سید دادوش هاشمی ظهر پنج شنبه در جلسه مشترک با فرمانداران و بخشداران استان اظهار داشت: استان کرمانشاه نزدیکترین مسیر جهت اعزام زائر به کشور سوریه است لذا بر این اساس و با توجه به این موقعیت طی هفته های گذشته رایزنی هایی با مسئولان مربوطه انجام گرفت تا مقدمات اجرایی شدن آن فراهم شود.

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تجارت به شیوه کوله باری با توجه به گستردگی مرزهای استان با کشور عراق گفت: به تازگی با سفر فرمانده انتظامی کشور به استان، توافقات خوبی برای راه اندازی تجارت کوله بری در بازارچه های استان حاصل شد و اعتقاد داریم که این کار نه تنها موجب رونق اقتصادی در شهرستانهای مرزی می شود بلکه کل استان از این عمل بهره مند و منتفع خواهند شد.

 

هاشمی افزود: با راه اندازی موضوع کوله بری در بازارچه های مرزی، قشر وسیعی از مردم استان در این زمینه فعال می شوند و این روند بر رونق اقتصادی کل استان تاثیرگذار خواهد بود.

 

استاندار کرمانشاه در ادامه با تاکید بر پرهیز از وارد شدن مدیران، فرماندارن و بخشداران به کارهای اقتصادی گفت: چنانچه مدیری وارد کارهای اقتصادی شود چنین فردی دیگر متوجه مسائل و مشکلات مردم نخواهد بود و همین مسئله موجب بدبینی مردم به مجموعه مدیریتی و نظام خواهد شد.

 

وی توجه فرمانداران و بخشداران به مردم داری و دلسوزی برای انجام کارها را مورد تاکید قرار داد و گفت: این موضوع منجر به جذب مشارکت و همراهی مردم در اجرا و انجام بهتر کارها خواهد شد، لذا فرمانداران و بخشداران باید نهایت تلاش خود را برای انجام کارها و حل مشکلات مردم به کار گیرند و با مهربانی و آغوش باز با آنها رفتار کنند.

 

استاندار کرمانشاه در ادامه با تاکید بر بازدید مستمر فرمانداران از ادارات در شهرستان ها گفت: فرمانداران باید سرکشی به ادارات را سرلوحه کاری خود قرار دهند و چنانچه مشکلی در روند کارها وجود دارد با جدیت و توان آن را برطرف کنند.

 

وی یکی دیگر از وظایف فرمانداران را پیگیری دقیق در اجرای پروژه های بزرگ در شهرستان ها عنوان و اظهار داشت: ضرورت دارد فرمانداران پروژه های بزرگ را به صورت دقیق مورد پیگیری قرار دهند و تلاش خود را برای اتمام سریع پروژه های نیمه تمام به کار گیرند و پروژه های شهرستان خود را برای سال آینده مشخص کنند.

 

هاشمی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به ایام دهه فجر گفت: حضور باشکوه و گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال نسبت به سال های گذشته با توجه به دسیسه ها و توطئه های دشمنان برای کمرنگ ساختن مشارکت مردم بسیار موثر و کارساز است، لذا فرمانداران باید بسترها و زمینه های لازم را برای حضور بیش از پیش مردم در برنامه های دهه فجر به خصوص راهپیمایی 22 بهمن فراهم سازند.

 

وی با تاکید بر رعایت فرمانداران بر اخلاق مداری گفت: اخلاق به گفتار و توضیح و تبلیغ نیست بلکه اخلاق باید در درون انسان ها وجود داشته باشد زیرا اگر فردی دارای این روحیه نباشد وتنها به تبلیغ آن بپردازد برای مردم محرز و مشخص خواهد شد، لذا فرمانداران و بخشداران باید مجهز به روحیه اخلاق مداری باشند.

 

استاندار کرمانشاه در ادامه با تاکید بر رسیدگی به چهره و وضعیت ظاهری شهرها خاطرنشان کرد: در ارزیابی فرمانداران باید تلاششان در رسیدن و ارتقاء شاخص های توسعه و شکوفایی شهرستان ها در نظر گرفته شود.

 

در ادامه این جلسه فرمانداران شهرستان ها و دوتن از بخشداران به نمایندگی از بخشداران استان به بیان مسائل و مشکلات و نظرات خود پیرامون مباحث مختلف پرداختند.

کد خبر 1013000

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =