میران درآمدهای مصوب گلستان طی چهار سال سه برابر شده است

گرگان - خبرگزاری مهر: معاون برنامه ریزی استاندار گلستان گفت: برابر آمار ستاد درآمد، میزان درآمدهای مصوب استان از سال 84 تا 88 سه برابر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، عباس نیاوند شامگاه پنجشنبه در ستاد درآمد استانداری گلستان افزود: افزایش درآمدهای مصوب استان در سال جاری بیانگر آن است که از درآمدهای نفتی برای تملک دارایی در استان استفاده می شود که مزیت خوب و یکی از اهداف و جهتگیری بودجه سالانه است.

وی اظهار داشت: کاهش درآمدهای عمومی سبب می شود که استان، مازاد درآمد برای تکمیل و تسریع پروژه های نیمه تمام نداشته باشد و مشکلات اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی به قوت خود باقی بماند.

نیاوند در ادامه از اصلاح تعرفه برخی از خدمات و بهبود روشها و شیوه های کسب درآمد به عنوان راهکارهای کسب مازاد درآمد در استان اشاره کرد و افزود: تلاش شده به درآمدهای سال آینده واقع بینانه نگریسته شود و رقم 820 میلیارد ریال (82 میلیارد تومان) برای درآمدهای مصوب استان، پیش بینی و به معاونت راهبردی ریاست جمهوری ارسال شده است.

به گفته وی، امید است تمام هم و غم دست اندرکاران مرتبط، برای تحقق و وصول درآمدهای وصولی سال جاری باشد تا فشار از روی حقوق و نقدینگی دستگاه ها برداشته شود.

استاندار گلستان نیز با بیان اینکه مالیات واقعی در جامعه گرفته نمی شود، گفت: با فراهم سازی زیرساختهای فنی دریافت مالیات در دستگاه های اجرایی، بستر مناسبی برای احقاق حق دولت فراهم خواهد شد.

جواد قناعت افزود: یکی از راهکارهای افزایش درآمدهای مالیاتی استان این است که دستگاه های اجرایی، کارشناسان درآمد خود را به ستاد درآمد یا سازمان امور اقتصادی و دارایی استان معرفی کنند تا در نشستهای مختلف با راه های دریافت مالیات و درآمدهای عمومی استان آشنا شوند.

وی برگزاری نشستهای تخصصی برای اصلاح تعرفه ها و روشهای دریافت درآمدها را از دیگر مصوبات این جلسه بیان کرد و گفت: می توان این مصوبات را به عنوان پایلوت سفر سوم ریاست جمهوری به استان پیشنهاد کرد تا استانهای دیگر نیز از این اقدام منتفع شوند.

کد خبر 1013114

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =