تصویب بودجه89 بدون برنامه پنجم ممکن نیست/احتمال تصویب بودجه چندماهه

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصویب بودجه سال 89 را بدون تصویب برنامه پنجم توسعه، ناممکن خواند.

علی ادیانی راد در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با تاکید بر اینکه دولت در ارائه لایحه بودجه 89  و برنامه پنجم توسعه به مجلس تخلف کرده، اظهارداشت: دولت با این تخلف خود موجب شد تا مجلس در پایان سال با فشار کاری بسیار مواجه شود اما این فشار کار و  کمبود زمان از اهمیت تصویب این دو لایحه و به کارگیری دقت لازم برای آن نمی کاهد.

وی ادامه داد: ازسوی دولت اخباری  مبنی بر ارائه این دو لایحه در هفته پیش رو رسیده است که خدا کند این "ابن سبیل" ( در راه مانده) هرچه زدتر به مجلس برسد.

ادیانی راد خاطرنشان کرد: اگر این گفته دولت به حقیقت بپیوندد کار مجلس در تصویب بودجه چون سالهای دیگر خواهد بود زیرا در سنوات گذشته نیز دولت همواره با تاخیر لایحه بودجه را به مجلس ارئه کرده است . تفاوتی که کار امسال مجلس در تصویب بودجه پیدا کرده به دلیل تصویب برنامه پنجم است که اگر این برنامه پیش از این ارائه شده بود کار ما خیلی سخت نمی شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: به هر ترتیب ما در بررسی این دو لایحه، باید تصویب برنامه پنجم را در اولویت قرار دهیم زیرا بدون تصویب این برنامه،  تصویب بودجه ممکن نیست. حتی اگر لازم باشد باید بودجه چند دوازدهم تصویب شود ولی اولویت با تصویب برنامه پنجم باشد.

کد خبر 1013304

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =