لزوم توجه ویژه به بودجه دستگاه قضائی کشور

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است: به لحاظ جایگاه حساس و ویژه دستگاه قضایی در انجام وظایف و برنامه ها باید توجه ویژه ای به بودجه این دستگاه صورت گیرد.

موسی الرضا ثروتی در گفتگو با خبرنگار مهر به کمبودهای مالی دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: مراجع قضائی به ویژه در شهرستانها با کمبودها و مشکلاتی مواجه هستند که امیدواریم فکر اساسی برای این کمبودها اندیشیده شود.

در سال جاری 28 درصد اعتبارات بخش عمرانی، 50 درصد اعتبارات سازمان بازرسی کل کشور و 30 درصد اعتبارات سازمان زندانها کاهش یافت و بودجه کل قوه قضائیه نسبت به بودجه سال قبل 1.4 درصد کاهش یافت در حالی که بودجه وزارتخانه هایی همچون وزارت کشور، امور خارجه و همچنین نیروی انتظامی بیش از 20 درصد افزایش یافته است.

مسئولان دستگاههای تابعه قوه قضائیه معتقدند که اگر فکر اساسی برای بودجه قوه قضائیه نشود خدمات رسانی قضائی با مشکلات عدیده مواجه خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه گفتگو با مهر بر اجرای دقیق سیاستهای اصل 44 تاکید کرد و گفت: اجرای این سیاستها که مورد تاکید مقام معظم رهبری است با هماهنگی سه قوا و به خصوص قوه قضائیه میسر خواهد شد.

نماینده مردم بروجرد به روند مطلوب توسعه قضائی در کشور اشاره کرد و گفت: باید با تاکید بر قانونگرایی و نظارت بر اموری که توسعه قضائی را به دنبال دارد به روند توسعه قضائی کمک کرد.

ثروتی تصریح کرد: بر کمبود اعتبارات دستگاه قضائی واقف هستیم لذا باید این امر مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا این دستگاه به لحاظ جایگاه حساس و ویژه در انجام وظایف و برنامه ها با مشکل مواجه نشود.

کد خبر 1013318

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =