هدف دانشگاه آزاد از وقف اموال/ 15 میلیون مترمربع فضای آموزشی و رفاهی داریم

رئیس دانشگاه آزاد گفت: یکی از اهداف وقف اموال دانشگاه آزاد در اختیار نسل جوان قرار دادن امکانات دانشگاه، جلوگیری از استفاده و مصادره آن توسط نهادها، ارگانها، اشخاص و یا گروهها و تاکید بر عدم بهره مندی اعضای موسس، امنا و مسئولین از آنها است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالله جاسبی در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی واحد ارومیه با اشاره به قدردانی 255 نماینده مجلس هفتم از دانشگاه آزاد اسلامی و حمایت مردم و دستگاههای قضایی و اجرایی کشور از این نهاد علمی آموزشی گفت: مجلس هشتم نیز این آمادگی را برای حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده است.

وی افزود: کارهای بزرگی در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته و هدف ما در مسیر ارتقای کیفیت، فتح قله های علم و تکنولوژی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نقش این دانشگاه به عنوان محور توسعه نیروی انسانی خاطرنشان کرد: این دانشگاه باید محور توسعه در آموزش عالی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی باشد تا از این طریق از خروج ارز و نیروی انسانی جلوگیری شود و دانشگاه آزاد اسلامی نیز بنا دارد با محدود کردن دوره‌های کاردانی و کارشناسی به دنبال افزایش دوره‌های تحصیلات تکمیلی باشد.

وی افزود: یکی از برنامه های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی، ارتقای سطح علوم و تکنولوژی در کشور است و به همین منظور دانشگاه آزاد، آمادگی هرگونه سرمایه گذاری در این زمینه و حمایت مادی و معنوی از نخبگان علمی را دارد.

جاسبی با اشاره به اینکه فرایند جدید گزینش اعضای هیئت علمی در دانشگاه تنظیم شده است، گفت:  با برنامه ریزی های صورت گرفته اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تا چشم انداز 1404 به 109 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح اهداف کلان دانشگاه آزاد اسلامی در افق 1404 گفت: دانشگاه آزاد اسلامی درشاخص مقالات ISI در کشور دارای مقام اول است و در پایان سند چشم‌انداز تعداد دانشجویان دانشگاه به 5/2 میلیون نفر، تعداد مقالات علمی به 197 هزار و تعداد کتاب‌های تالیفی باید به 25 هزار عدد افزایش یابد.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه آزاد به قدری گسترش پیدا کرده که دارای بیش از 15 میلیون مترمربع فضای آموزشی و رفاهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی، آموزشی و رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سلماس با تاکید بر اینکه مسئله افزایش هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی بسیار حائز اهمیت است، گفت: واحدها و مراکز دانشگاهی باید نسبت به جذب و اصلاح هرم هیئت علمی اقدام کنند.

وی با اشاره به آغاز فعالیت دانشگاه آزاد در سال 61 در خیابان اسکندری با یک میلیون تومان گفت: آن روز ما هیچ بودجه‌ای برای اداره دانشگاه نداشتیم و خیلی‌ها ما را به سخره گرفته بودند ولی امروز دانشگاه آزاد دارای سه میلیون فارغ التحصیل، یک میلیون و 500 هزار دانشجو، 400 واحد و مرکز دانشگاهی و 4 واحد فعال در خارج از کشور، 25 هزار عضو هیئت علمی تمام وقت، 12 بیمارستان و 14 میلیون مترمربع فضای آموزشی و رفاهی است.

عبدالله جاسبی در مراسم افتتاح مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی نیز تاکید کرد: طبق بخشنامه صادره تمامی واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی در سراسر کشور صاحب مسجد می شوند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش کارآیی؛ حداقل کمیت و حداکثر کیفیت، موفقیت آینده دانشگاه را تضمین می کند، گفت: دانشگاه باید با بهره گیری از تکنولوژی های نو دائماً به دنبال خلاقیت و نوآوری باشد.

کد خبر 1013333

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =