ایلام استانی که یک کیلومتر بزرگراه، آزادراه و اتوبان ندارد

ایلام - خبرگزاری مهر: کارشناس مسائل اقتصادی در استان ایلام گفت: استان ایلام تنها استانی است که حتی یک کیلومتر بزرگراه، آزادراه و اتوبان در آن وجود ندارد.

علی شوهانی در گفتگو با خبرنگار مهر در ایلام اظهار داشت: استان ایلام متاسفانه تنها استانی است که حتی یک کیلومتر بزرگراه، آزادراه و اتوبان در آن وجود ندارد.

وی بیان داشت: این در حالی است که سالانه دو میلیون زائر و تانکرهای نفت کش متعدد که کار ترانزیت سوخت را انجام می دهند از طریق استان ایلام و مرز مهران به کشور عراق از راه زمینی عبور می کنند.

این کارشناس با اشاره به اینکه توسعه راه های استان ایلام بسیار ضعیف و کند است، خاطرنشان کرد: اکثر راههای استان ایلام سخت گذر و خطرناک هستند و این مسئله باعث شده استان ایلام از همه لحاط ناشناخته باشد.

شوهانی عنوان کرد: دولت متاسفانه در استان ایلام در زمینه راه سرمایه گذاری اندکی انجام داده است در حالی که همه استانهای دیگر اتوبان، ریل قطار، فرودگاه مجهز، مترو و.....دارند ولی استان ایلام جاده استاندارد هم ندارد.

این کارشناس با بیان اینکه توسعه راه های استان ایلام به خصوص در مرز بین المللی مهران ضروری است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نبود جاده استاندارد در استان ایلام باعث فرار سرمایه ها در استان شده است و بخش خصوصی نیز حاضر به سرمایه گذاری در این مسیر نیست.

شوهانی یادآور شد: جاده شهرستان دره شهر به ایلام حدود نیم قرن است مردم را مشکل مواجه کرده است و این جاده بعد از باسازی بازهم مشکلات را برای مردم به وجود آورده است و در حال حاضر نیز کوه های اطراف این جاده ریزش کرده است.

این کارشناس یادآور شد: کلیه شهرهای استان ایلام کنارگذر ندارند و این مسئله نیز موجب مشکلاتی برای مردم مشکل شده است.

کد خبر 1019117

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =