واکنش وزارت علوم به خبر درخواست سکوت به جای فاتحه توسط کامران دانشجو

وزارت علوم در واکنش به اخباری که با عنوان "کامران دانشجو به جای قرائت فاتحه سکوت کرد" اعلام کرد: کامران دانشجو گفته است که برای شادی روح این شهید گرانقدر به همراه صلوات فاتحه می خوانیم و برای ادای احترام به شخصیت علمی این دانشمند یک دقیقه سکوت می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت علوم در ادامه آورده است: گردهمائی مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم وفناوری در حضور تعداد زیادی از خبرنگاران برگزار شده و بهتر است کسانی که انتقادی نسبت به مسئولی دارند آن را با اغراض سیاسی و تحریف واقعیات به سمت اهدافی که دشمنان و رسانه های ضد نظام  دنبال می کنند سوق ندهند که متاسفانه برخی پایگاه های خبری با جعل واقعیت به طرح موضوعاتی پرداخته اند که به دور از اخلاق حرفه ای است.

وزارت علوم در ادامه برخی از سخنان کامران دانشجو وزیر علوم در این گردهمایی را منعکس کرده است.

دکتر کامران دانشجو در گردهمایی روابط عمومی های دانشگاهها و مراکز پژوهشی گفت: براساس اطلاعاتی که من دارم استاد شهید دکتر علیمحمدی از اسوه های اخلاق و فردی تلاشگر و خستگی ناپذیر در راه جهاد علمی و مسیر اقتدار ملت ایران بود.

وی افزود: برای شادی روح این شهید گرانقدر به همراه صلوات فاتحه می خوانیم و برای ادای احترام به شخصیت علمی این دانشمند بزرگ یک دقیقه سکوت می کنیم.

وزیر علوم گفت: مسیر اقتدار ملت ایران مسیر علم و دانش است زیرا ما به اندازه ای در دنیا حرف برای گفتن خواهیم داشت که دستاورد علمی داشته باشیم.

وی افزود: شهادت این استاد ارزشمند نشان دهنده این است که دشمن نیز به خوبی این مطلب را درک کرده است لذا باید حواسمان جمع باشد و فریب نخوریم چون اگر خود را درگیر مسایلی که دشمن مدنظر دارد بکنیم ضربه می خوریم.

دانشجو گفت: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری، استادان، فرماندهان مقابله با جنگ نرم دشمنان هستند که به نظر من این جنگ نیز مقدس است و بنابراین الان که می بینم دشمن به سراغ این فرماندهان می رود باید بیشتر ازاین حواسمان جمع باشد.

وزیر علوم ضمن تسلیت مجدد شهادت دکتر علی‌محمدی گفت: همانگونه که جنگ سخت و هشت سال جنگ تحمیلی شهدایی مانند شهیدان باکری و همت داشت جنگ نرم  نیز شهدایی مانند شهید علیمحمدی دارد بنابراین باید قدر این استاد شهید را بدانیم و راه او را ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: دشمن برای حذف نیروهایی انقلاب مراحل مختلفی مانند تطمیع، تهدید، ترور شخصیت و نهایتا ترور فیزیکی را در نظر می گیرد و این مسیری است که همواره طاغوت، استکبار و صهیونیسم در طول تاریخ پیش گرفته است.

دانشجو گفت : ملت تا زمانی که پایبند اصول انقلاب است و ان شاءالله این پرچم را به  صاحب اصلی آن یعنی حضرت ولی عصر (ع) بدهد با این دشمنان خطرناک روبرو است دشمنی که مرز اخلاقی و انسانی ندارد لذا برای رسیدن به منافع و مطامع حیوانی خود هر کاری را انجام می دهد. 

کد خبر 1019775

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =