واگذاری آرمهای طرح ترافیک طی 15 روز پس از تعیین نرخها

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: امیدواریم مراحل تصویب نرخهای آرم طرح ترافیک هرچه سریعتر طی شود و بتوانیم تا 15 روز پس از تعیین نرخها، اخذ مدارک و واگذاری آرمها را محقق کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس سید جعفر تشکری هاشمی گفت: از مجموع افرادی که از طریق اینترنت به صورت آزاد ثبت نام کرده اند و جزو سهمیه بگیران نیستند حدود 20 هزار نفر که الزام بیشتری برای ورود به محدوده طرح ترافیک دارند و واجد شرایط هستند آرم طرح ترافیک دریافت خواهند کرد که پس از نهایی شدن نرخ آرمها به این افراد اعلام می شود تا برای ارایه مدارک اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در تلاشیم تا اسفندماه فرآیند اخذ مدارک و ارایه مجوزهای ورود به محدوده طرح ترافیک به اتمام برسد گفت: در نرخهای پیشنهادی آرم طرح ترافیک گروه بندیهای مختلفی صورت گرفته تا از افرادی که الزام ورود به محدوده طرح را دارند و باید از تعرفه های حمایتی برخوردار باشند (بیماران خاص، جانبازان و معلولان و...) هزینه های کمتری اخذ شود اما سایر گروهها که اصرار بر ورود به محدوده طرح دارند و جز گروههای حمایتی نیستند باید هزینه متناسب را بپردازند.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: همچنین پیشنهاد مجوزهای روزانه، هفتگی و ماهانه ارایه شده است که با تصویب این پیشنهاد افرادی که ممکن است در مقاطعی خاص مجبور باشند به محدوده طرح ترافیک ورود کنند می توانند  ‌از روزهای قبل از طریق اینترنت ثبت نام کرده و مجوز ورود به محدوده را از طریق دفاتر الکترونیک دریافت کنند.

تشکری هاشمی افزود: این افراد اگر موفق به دریافت مجوز نشدند‌ با اطمینان از اینکه امکان ورود به محدوده طرح را ندارند ممکن است ‌تصمیم دیگری اتخاذ کرده و بدون مجوز وارد محدوده شوند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت اجرایی شدن آرمهای روزانه، هفتگی و ماهانه تعداد آرمهای طرح ترافیک در مجموع افزایش نخواهد یافت.

وی در پایان گفت: در کمیته فنی شورای عالی ترافیک و کمیسیون بودجه و کمیسیون عمرانی شورای شهر در مورد نرخهای پیشنهادی توافقاتی صورت گرفته است که نظرات و پیشنهادات به یکدیگر نزدیک است و امیدواریم هر چه سریعتر نرخهای مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک برای تمام گروههای نهایی شده و به تصویب برسد.

کد خبر 1019999

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =