مشارکت عمومی ضرورت انکارناپذیر ساماندهی مرزهاست

ارومیه - خبرگزاری مهر: نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی مشارکت عمومی را ضرورت انکارناپذیر ساماندهی مرزها دانست.

به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، جواد جهانگیرزاده بعد از ظهر سه شنبه در همایش انضباط مرز و مرزنشین در بخش سیلوانای ارومیه با بیان این مطلب افزود: ساماندهی مرزها و وضعیت امرار معاش مرزنشینان نیازمند ایجاد زیرساخت هایی از سوی دولت است اما زمینه ایجاد این زیرساختها به لحاظ امنیت نیز باید فراهم شود.

وی با بیان اینکه ایجاد امنیت در مناطق مرزی نیازمند مشارکت عمومی است، اظهار داشت: شوراهای اسلامی بخشها که برآمده از شوراهای اسلامی روستا هستند باید بخشی از تلاش خود را در زمینه اقتصادی بکار گیرند و مردم را بیشتر از گذشته متوجه مسئولیت اساسی خود کنند.

جهانگیرزاده خاطر نشان کرد: متاسفانه در حال حاضر افرادی که بنابه هر دلیلی خارج از مناطق مرزی هستند و با مردم این منطقه نیز روابط خویشاوندی دارند، هیچ انگیزه ای برای سرمایه گذاری در مناطق مرزی ندارند.

وی ادامه داد: با توجه به انسداد کامل مرزها، مرزنشینان در امرار معاش به مشکلات بزرگی برخورد کرده اند اما می توان خدمات را وارد مناطق مرزی کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بخش قابل توجه مشکلات به وجود منابع محدود و رشد زیاد جمعیت بر می گردد.

جهانگیرزاده مبارزه مسئولان با قاچاق را جدی عنوان کرد و گفت: تلاش نیروهای انتظامی در مرزها، مسئولیت مردم را بیشتر می کند.

حجت الاسلام سیدسلمان ذاکر دیگر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش بر تلاش شبانه روزی بخشداران مناطق مرزی برای رسیدن به توسعه اقتصادی تاکید کرد و گفت: باید جوانان در این مناطق بکار گرفته شوند، بومی گزینی در ادارات و مجموعه های کاری مناطق مرزی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه پنجم توسعه نیز اظهار داشت: یک بند در ابلاغ سیاستهای این برنامه توسط مقام معظم رهبری در خصوص گسترش فعالیتهای اقتصادی در مناطق مرزی است.

ذاکری خاطر نشان کرد: فراکسیون شهرهای مرزی مجلس نیز که نوپا است فعالیتهای خود را در جهت بهبود وضعیت مرزها و مرزنشینان آغاز کرده و امیدواریم با تعامل با دولت به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی نیز در این همایش با بیان اینکه متاسفانه دشمن به وسیله باورهای غلط و مواد مخدر به جوانان هجمه برده است، اظهار داشت: انسداد مرزها باعث مبادرت برخی افراد به کشت شاهدانه و یا تبدیل مرفین به هروئین فشرده و سنتی کنند که به نابودی جوانان خواهد انجامید.

کریم اکبری در این راستا مبارزه با مواد مخدر استان نیازمند کمک شدید شوراها و بخشداری ها و مردم هستند.

نادر قاضی پور دیگر نماینده مردم ارومیه نیز در این مراسم با اشاره به انسداد مرزها گفت: دولت موظف به سرمایه گذاری در مناطق مرزی برای امرار معاش مرزنشینان است.

وی با اشاره به پیگیری نمایندگان نیز تصریح کرد: نمایندگان، استاندار و نیروی انتظامی باید سریعا در جهت راه اندازی بازارچه های مارمیشو و زینی گام بردارند.

قاضی پور از توجه بیشتر دولت به شهرهای چون اصفهان و بوشهر و عسلویه انتقاد کرد و اظهار داشت: استان های مرزی نیازمند احداث کارخانه های مختلف و سرمایه گذاری های اصولی هستند.

کد خبر 1020244

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =