رجوع به سخنان رهبر معظم انقلاب راه حل شرایط فعلی است/ افراط و تفریط مهمترین مشکل کشور

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص شیوه حل مسائل فعلی کشور تاکید کرد: رجوع به سخنان اخیر رهبری در حاکمیت قانون و پرهیز از اعمال خودسرانه می توانند حل موضوع را به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیداراعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها ، اعتدال و سعه صدر در همه امور را اصلی ترین نیاز کشور در شرایط فعلی عنوان و تاکید کرد: افراط و تفریط مهمترین مشکل کشور است و دلسوزان اسلام، انقلاب و نظام باید برای آن چاره اندیشی کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ،اقتصاد، سیاست در بعد داخلی و خارجی و فرهنگی را نیازمند تفکر اعتدالی عنوان کرد و گفت: رجوع به اندیشه های اسلامی و سخن قرآن و همچنین سیره پیامبر می تواند اهمیت اندیشه و عمل اعتدالی را مشخص کند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی حل مسائل موجود کشور و ایجاد آرامش را با ادامه حرکات افراطی از افراطی های دو طرف و عدم مراعات قانون و هتاکی ها میسر ندانست و تاکید کرد: برای اداره امور نیاز به رضایت و اعتماد مردم داریم و این خواست اسلام است و همه باید در این مسیر حرکت کنیم.

ایشان در پاسخ به پرسش حاضران در خصوص شیوه حل مسائل فعلی تاکید کرد: رجوع به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در حاکمیت قانون و پرهیز از اعمال خودسرانه و همچنین کمک به ایشان توسط همه نیروهای سیاسی و اصیل انقلاب که به اسلام، نظام و قانون پایبند هستند، می توانند حل موضوع را به همراه داشته باشد و اقداماتی نظیر انجام مناظرات مستدل و اظهارات رسانه ای به جای برخوردهای خیابانی می تواند این مسیر را هموار کند.

در ابتدای این دیدار آقایان دکتر علی محمد حاضری، حجت الاسلام رهامی، دکتر جعفر توقیفی، دکترنجفقلی حبیبی، دکتر ظریفیان، دکتر درویش، دکتر افتخاری و دکتر حسینی به اختصار درباره شرایط فعلی کشور و ضرورت اتخاذ راه حل برای آن مطالبی را بیان کردند.

ایفای نقش پررنگ توسط نسل اول انقلاب در حل مشکلات کشور، احساس نگرانی از روندهای موجود در حل بحران، لزوم احترام به چایگاه مرجعیت، توجه به خواسته های اصلی مردم، توجه به نخبگان جامعه، توجه به عنصر زمان در ارائه راه حل ها، لزوم استقلال فکری و عملی دانشگاهها، چاره اندیشی در خصوص موج مهاجرت مغزها، توجه به قانون اساسی توسط مجریان مهمترین موضوعاتی بود که در مطالب سخنرانان بر آن تاکید شد.

کد خبر 1020306

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =