زنجان - خبرگزاری مهر: استاندار زنجان با بیان اینکه در استان زنجان به بحث مبلمان و نشاط فضای شهرها توجه نشده است، گفت: استان زنجان برای رسیدن به توسعه پایدار و جامع تمام ظرفیتها و پتانسیلها را داراست و تنها باید از آن بهره برداری شود.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، محمد رئوفی نژاد شامگاه دوشنبه در جمع اعضای شورای شهر زنجان افزود: اولویت توجه به بحث عمران شهری مهمترین برنامه دولت است و لذا در استان آنطور که باید به ظواهر و نشاط  توجه شود، اهمیت داده نشده است.

وی ادامه داد: باید نگاهی تاثیرگذار به نیازهای مردم داشته باشیم و به دنبال برطرف کردن مشکلات و موانع باشیم همچنین مسئولان در قبال مردم مسئول هستند و نباید اعتمادی که مردم دارند را از بین ببرند.

رئوفی نژاد همچنین فضای کنونی استان را فرصتی مناسب برای فعایت و کار مدیران عنوان کرد و افزود: مدیران با شفاف سازی و صداقت مشکلات را بررسی و درصدد رفع این موانع نهایت تلاش خود را داشته باشند و با همدلی و تعامل با دستگاه های اجرایی، استفاده درست از منافع و فرصتها را  در دستور کار خود داشته باشند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در استان با توجه به بهره گیری از تمام ظرفیتها و پتانسیلهای مناسب، زمینه سرمایه گذاری مهیا است و می تواند زمینه گردشگری و جذب توریست را داشته باشند.

در ادامه این جلسه امامعلی دادخواه عضو شورای شهر گفت: فضای ساختاری شهری استان زنجان در شان مردم استان نیست و با توجه به توسعه نامتوازن طبق سنوات گذشته آبادانی و نشاط در شهر دیده نمی شود.

وی اظهار داشت: با توجه به برنامه پنجم استانها به ویژه استان زنجان باید در راستای برنامه ها جایگاه خود را مشخص کند و برنامه ریزی های لازم را داشته باشد

دادخواه فقر عمومی استان و بیکاری را در مشارکت مردم تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: با توجه به فرار مغزها و سرمایه ها از استان که نهادینه شده تمایل سرمایه گذاری در استان کمرنگ شده است و بهتر است در راستای توسعه عمران شهری استان از تمام پتانسیلها و ظرفیتها استفاده شود و دستگاه های فرهنگی هم در توسعه استان مدیریت صادقانه خود را نشان دهند.

وی همچنین میزان کاهش افکار عمومی مردم نسبت به شوراها بسیار مهم دانست و یادآور شد: با توجه به بی ثباتی که در مدیریت شهرداران سابق بوده است باید بیشتر از گذشته مدیران خدمت صادقانه خود را به مردم نشان دهند.

همچنین رئیس شورای شهر زنجان گفت: با پیگیری های استاندار و تشکیل ستاد عمران شهری با دستور استاندار پایه های شهرداری محکم شده و مشکلات استان حل شده است.

محمد عینی فرد همچنین از وجود جهاد فضای سبز بازگشایی ضلع غربی  دلجویی و کلیه تقاطع های بلوار 22 بهمن به تمام تقاطع غیرمسطح را از برنامه های آتی عنوان کرد

عینی فرد از اجرای مدیریت جامع شهری نخستین بار در استان زنجان خبر داد و گفت: این برنامه با همکاری شهرداری و درایت استانداری برگزار می شود.

کد خبر 1023897

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =