7600 کلاس درس گلستان تخریبی و غیرمقاوم است

گرگان - خبرگزاری مهر: مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گلستان گفت: براساس آمار تهیه شده در سال 84، هفت هزار و 677 کلاس درس در استان تخریبی و قدیمی است که باید نوسازی و مقاوم سازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، قربانعلی شیرزاد، پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری در این اداره کل افزود: از این تعداد چهار هزار و 354 کلاس درسد تخریبی است و سه هزار و 323 کلاس درس نیازمند مقاوم سازی است.

وی خواستار همکاری سازمان آموزش و پرورش برای مقاوم سازی مدارس با این دستگاه شد و اظهار داشت: در حوزه اعتبار برای نوسازی و مقاوم ساز یاین مدارس مشکلی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: همه مدارس استان دارای نمازخانه هتسند و مدارسی که تخریبی نباشند و فاقد نماز خانه باشد درآن نماز خانه احداث می شود.

به گفته شیرزاد، در زمینه وسایل گرماشی مدارس، هیچ مدرسه ای نباید از بخاریهای غیراستاندارد و چکه ای استفاده کنیم و استفاده از بخاریهای نفتی استاندارد و اسپیلت توصیه می شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گلستان بیان داشت: ساخت سالنهای ورزشی، نماز خانه مدارس، تکمیل دو مدرسه شبانه روزی از سفر اول و اجرایی شدن مصوبات سفر دوم از جمله اقدامات این اداره کل است.

وی یادآورشد: بر اساس مصوبه سفر دوم هیئت دولت به استان مقرر شد، سه مدرسه شبانه روزی در منطقه احداث شود که برای تجهیز آن 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی عنوان کرد: کل اعتبارات این دستگاه را 198 میلیارد ریال اعتبار ملی، 94 میلیارد ریال اعتبار استانی، 153 میلیارد ریال اعتبار تخریب و بازسازی، 50 میلیون ریال اعتبار وزارت نفت اعلام کرد.

کد خبر 1024183

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =