کمیسیون پارلمان فرانسه ممنوعیت روبنده در اماکن عمومی را توصیه کرد

کمیسیون ویژه پارلمان فرانسه نتایج تحقیقات خود را درباره پوشش کامل صورت با عنوان روبنده و یا برقع منتشر و طی آن علاوه بر اینکه از زنان خواسته از چنین پوششی پرهیز کنند، توصیه کرده پوشش صورت در اماکن عمومی چون بیمارستانها و پایانه‌های حمل مسافر ممنوع شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، گزارش 200 صفحه ای کمیسیون ویژه پارلمان فرانسه دربرگیرنده اقدامات و راهکارهایی است که زنان را از پوشاندن صورت خود منصرف کند. اگرچه هیچ فراخوانی برای ممنوع کردن چنین پوششی از سوی گروه کوچک در اماکن خصوصی و خیابانها صورت نگرفته است.

این کمیسیون 32 نفره که اعضای آن از چند حزب تشکیل شده بودند هشدار داده ممنوعیت کامل این پوشش غیر قانونی تلقی می شود و می تواند به مشکلاتی منتهی شود.

زبان این گزارش هوشیارانه در تلاش برای پرهیز از اهانت به اقلیت 6 میلیونی مسلمان فرانسه به عنوان بزرگترین جامعه اقلیت مسلمان اروپا انتخاب شده است تا از هرگونه اتهام و تبعیض دور باشد.

رهبران مسلمان پیش از این نسبت به بحث درباره ممنوعیت روبنده و گفتگو درباره هویت ملی در این کشور معترض بودند چرا که این نوع رویکردها موجب می شود مسلمانان احساس کنند دین آنها از سوی دولت مورد هدف قرار گرفته شده است.

کار این کمیسیون ویژه از ماه ژوئن همزمان با اشاره سارکوزی رئیس جمهور فرانسه به عدم استقبال از روبنده و برقع در فرانسه به مدت شش ماه آغاز شد.

کد خبر 1024369

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =