استراتژی انقلاب ایران هویت دادن به ارزشهای اسلامی است

بیرجند - خبرگزاری مهر: استاندار خراسان جنوبی گفت: استراتژی انقلاب اسلامی ایران هویت دادن به ارزشهای اسلامی، تعالی و نجات انسان ها است.

به گزارش خبرنگار مهر در بیرجند، قهرمان رشید پیش از ظهر سه شنبه در شورای هیئتهای مذهبی استان با اشاره به ایام الله دهه فجر بر برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه دهه فجر امسال با اربعین حسینی مصادف است برگزاری مراسم متناسب با شان و منزلت هر دو مراسم باشد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران متفاوت از سایر انقلابها، خیزشها و حرکتهای رخ داده در دنیا می باشد، تصریح کرد: مردمی بودن، عاشورایی بودن، داشتن ولایت فقیه و اسلامی بودن از ویژگی های شاخص این انقلاب است.

رشید رهبر اسلامی داشتن را اساسی ترین رکن این انقلاب دانست و اظهار داشت: بی شک اگر این رهبری نبود با مشکلاتی فراتر از کشورهای اسلامی همسایه مواجه بودیم و امروز کشور ایران مظهر اقتدار، عظمت و انسانیت در دنیا نبود.

وی با بیان اینکه توده های مردمی نیز از ویژگی های شاخص انقلاب ایران هستند، عنوان کرد: حضور همیشه در صحنه مردم ایران موجب بقاء و ثبات این انقلاب شده است.

این مقام عالی دولت در خراسان جنوبی اضافه کرد: حضور توده های مردم در روز نه دی برای مقابله با فتنه ها ونادانی های دشمنان، اقتدار و افتخار بزرگی را برای کشور ایران به ارمغان آورد.

رشید شورای هیاتهای مذهبی را مرجع و پناهگاه فکری مردم عنوان کرد و بیان داشت: سبک عزداریها و احترام و ارج نهادن به توده های مردمی بایدددر دستور کار این اعضا قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به این که دشمنان تهاجم فرهنگی و جنگ نرم را برای مقابله با ایران در نظر گرفته اند باید از تکنولوژی های جدید و متناسب در خدمت تعالی انسان استفاده کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز در این مراسم با اشاره به شکوه اقتدار و عظمت ایران اسلامی در نه دی ماه سال جاری، گفت: در این راستا هیئات مذهبی نیز نشان دادند که در حمایت از اندیشه های ناب اسلامی همیشه در صحنه حضور دارند.

حجت الاسلام کاظم لطفیان لحظه شناسی خواص را مهمترین راه پیشگیری از بحران های جامعه عنوان کرد و افزود: در دهه گذشته جامعه دینی آماج حملات ناجوان مردانه برخی افراد به ظاهر روشنفکر قرار گرفت که نقطه پایان آن انکار عصمت اهل بیت(ع) و انکار عقاید بنیادی شیعه همچون امامت و مهدویت بود.

حجت الاسلام لطفیان با اشاره به حوادث اخیر کشور، اظهار داشت: چهره منافقان در این رویدادها هویدا شد و مردم به اندیشه شوم و پلید آنان پی بردند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، در پایان شورای هیئت های مذهبی را اتاق فکر فرهنگی مکتب اسلام ذکر کرد و یادآور شد: هیأت های مذهبی باید تحلیل درست و واقع بینانه از رویدادهای ملی و بین المللی ارائه کنند.

رئیس شورای هیئت های مذبی خراسان جنوبی نیز در این جلسه از وجود 11 شورای هیئت مذهبی در استان خبر داد و گفت: هم اکنون بالغ بر 57 نفر عضو شوراهای هیئات مذهبی استان هستند.

محمد عباسی مقدم به عدم تخصیص اعتبار به هیئتهای مذهبی اشاره کرد و افزود: این هیئت ها با نذورات و اهدائی های مردم اداره می شود و در صورت اختصاص اعتباری به این شوراها، موجب گسترش و بسترسازی بیش از پیش در زمینه های فرهنگی در سطح استان خواهد شد.

رئیس شورای هیئت های مذبی خراسان جنوبی عملکرد و سطح تحصیلات علمی شورای هیئت های مذهبی را مطلوب ارزیابی کرد و یادآور شد: سال گذشته در این راستا خراسان جنوبی جزء 10 استان برتر در سطح کشور شناخته شده است.

کد خبر 1024374

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =