386 هزار مترمربع به فضای آموزشی مازندران افزوده شد

ساری - خبرگزاری مهر: مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران از اضافه‌شدن 386 هزار و 355 مترمربع به فضاهای موجود آموزشی مازندران در چهار سال اخیر خبر داد.

علی نبیان در گفتگو با خبرنگار مهر در آمل اظهار داشت: این مقدار شامل 506 پروژه آموزشی با دو هزار و 482 کلاس درس در مازندران بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت هزار و 571 کلاس درس نیز در مازندران مقاوم ‌سازی شد، تصریح کرد: امسال نیز در قالب 9 پرو‍ژه تعداد 119 کلاس درس به مساحت شش هزارو 926 متر مربع در مازندران مقاوم سازی و تحویل آموزش وپرورش شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس مازندران با بیان اینکه در دهه فجر امسال 49 پروژه آموزشی با 181 کلاس درس با زیربنای 37 هزار و 50 مترمربع بهره‌ برداری می‌شود، اعتبار کل این پروژه‌ها را 15 میلیارد تومان اعلام کرد.

نبیان همچنین با بیان اینکه این اداره کل چهار کتابخانه را در شهرهای استان با اعتبارات سفر رئیس جمهوری تا اوایل سال آینده تحویل خواهد داد تصریح کرد: سه کانونپرورش فکری کودکان و نوجوانان هم در حال ساخت است.

وی اعتبارت استانی این اداره کل برای ساخت فضاهای آموزشی، خرید تجهیزات آموزشی و تعمییرات را 124 میلیاردریال اعلام واضافه کرد: تاکنون 65 درصد اعتبارات ساخت فضاهای آموزشی تخصیص و نیز صدرصد بودجه استانی بخش تعمییرات نیز جذب شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران با بیان اینکه اعتبارات ملی فصل تخریب وبازسازی و مقاوم سازی مدارس بدون استحکام بیش از 20 میلیارد تومان بوده است گفت: با تلاش مسئولان استانی این رقم به بیش از 24 میلیارد تومان افزایش یافته است.

نبیان با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست امسال 106 واحد آموزشی ودرنیمه دوم 58 واحد  آموزشی بهره برداری ودر حال افتتاح است گفت: افتتتاح این تعداد واحد آموزشی در مقایسه با مدت مشابه پارسال  افزایش خوبی داشته است.

وی یادآورشد: خیران مدرسه ساز مازندرانی امسال 31 میلیاردتومان برای ساخت فضاهای آموزشی به آموزش وپرورش کمک کردند که حدود 15 درصد نسبت به پارسال رشد داشته است.

کد خبر 1026764

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =