توسعه بدون حساب دانشگاه آزاد/ هاشمی رفسنجانی درباره وقف صاحبنظر است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از توسعه بدون کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی درباره وقف اموال این دانشگاه گفت: درباره وقف اموال دانشگاه آزاد نمی توانم اظهارنظر کنم اما در این مورد آقای هاشمی رفسنجانی در مسائل فقهی و حقوقی صاحب نظر است.

حجت الاسلام احمد احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر در ارتباط با موضوع بررسی وقف دانشگاه آزاد اسلامی در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مدتی است به شورای عالی انقلاب فرهنگی نرفته ام و از این جهت اطلاعات کامل از درون شورا و تصمیمگیریها ندارم و نمی توانم در این زمینه اظهار نظر کنم.

وی در زمینه وقف اموال دانشگاه آزاد تاکید کرد: در این مورد آقای هاشمی رفسنجانی در مسائل فقهی و حقوقی صاحب نظر هستند.

احمدی در ادامه افزود: دانشگاه آزاد، دانشگاهی گسترده است هر چند نواقصی دارد که باید برطرف شود اما به طور کل با تاسیس این دانشگاه اقدام مهمی در کشور صورت گرفت.

رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها اضافه کرد: بنده از همان ابتدا با تاسیس دانشگاه آزاد موافق بودم و به آن رای مثبت دادم اما بعدها این دانشگاه بدون حساب و بررسیهای لازم گسترش یافت.

احمدی افزود: اصل کار یعنی تاسیس دانشگاه آزاد مطلوب بود اما گستردگی آن به شکل کنونی نامناسب است و من بارها در شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص تذکر داده و به مخالفت پرداختم.

وی تاکید کرد: به هر حال هم اکنون جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی تثبیت شده و به وضعیت مطلوبی رسیده است.

کد خبر 1026859

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =