شش کارخانه در کشور از الیاف آزبست استفاده می کنند

کرمان - خبرگزاری مهر: مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه شش کارخانه در کشور از الیاف آزبست استفاده می کنند گفت: با توجه به اهمیت سلامت مردم تغییر خط تولید کارخانه کرمان با جدیت درحال پیگیری است.

حسین شمس الدینی در گفتگو با خبرنگار مهر در کرمان اظهار داشت: به صورت جدی پیگیر تغییر خط تولید کارخانه آزبست کرمان هستیم و استاندار کرمان نیز در این زمینه تاکید دارد که به هیچ وجه در خصوص سلامت مردم کوتاه نخواهیم آمد.

وی افزود: در کل کشور شش کارخانه وجود دارد که از الیاف آزبست استفاده می کنند اما کارخانه آزبست کرمان به دلیل اینکه دیرتر از همه راه اندازی شده است از آخرین تکنولوژی آن زمان برخوردار است و کمترین آلودگی را ایجاد می کند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان عنوان کرد: با این وجود به صورت جدی پیگیر تغییر خط تولید این کارخانه هستیم و به دلیل اینکه این کارخانه موجب اشتغال 220 کارگر شده است باید هر گونه تغییر وضعیت در این کارخانه را مد نظر قرار دهیم.

وی افزود: با این وجود طبق آزمایشهای صورت گرفته مسئولان این کارخانه بحث جایگزینی الیاف بدون خطر را در دستور کار قرار داده اند و درحال تغییر خط تولید می باشند و با چند شرکت بین المللی نیز درحال مذاکرده هستند ضمن اینکه دستگاههای مورد نظر نیز خریداری شده است و تنها یک سری مشکلات در بحث ترخیص این دستگاهها وجود دارد.

وی گفت: با پیگیریهای جدی استانداری بزودی خط تولید کارخانه آزبست کرمان تغییر خواهد کرد.

کارخانه کرمانیت که از الیاف آزبست در تولید محصولات استفاده می کند در حومه شهر کرمان قرار گرفته است و پراکنده شدن ذرات سرطان زای آزبست در محیط اطراف موجب بروز حساسیت در ادامه کار این کارخانه شده است.

کد خبر 1027084

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =