مشهد - خبرگزاری مهر: کارگردان فیلم کوتاه "در بند آزادی" گفت: مشکل اصلی فیلم کوتاه در ایران، نبود سرمایه گذاری مناسب و ارائه این فیلمها در بازار فروش است.

ایمان میقانی در گفتگو با خبرنگار مهر در مشهد افزود: برای توسعه سینما احتیاج به سرمایه گذاری و بازار برای عرضه وجود دارد و مسئولان باید به این هنر توجه کافی داشته باشند.

کارگردان فیلم کوتاه "در بند آزادی" اظهار داشت: متاسفانه در استان ها فیلم کوتاه از جایگاه مناسبی برخوردار نیست و با وجود استعدادهای فراوان فیلم سازی اما امکانات بسیار اندکی در اختیار فیلم سازان حوزه فیلم کوتاه قرار می گیرد.

میقانی به برگزاری جشنواره فیلم فجر در استانها اشاره کرد و افزود جشنواره فیلم فجر در استانها احتیاج به بومی سازی سینما دارد و نباید سنبل کوچکی از فجر را  در شهرستانها کپی کرد.

وی گفت: محدودیت هایی که در عرصه فیلم سازی در استانها وجود دارد باعث کندی پیشرفت فیلم سازی می شود بنابراین این مشکلات باید از میان برداشته شود و عرصه ارائه  این گونه از فیلمها به بازار به وجود آید.

کارگردان فیلم کوتاه "در بند آزادی" ادامه داد: برای نمایش فیلمهای کوتاه باید بازار فیلمهای ویدئویی در کشور به صورت جدی پیگیری و اجرا شود، ضمن اینکه محلی در سینماها برای اکران این گونه فیلمها برنامه ریزی و مشخص شود.

میقانی به فیلم کوتاه خود که در هفتمین جشنواره فیلم فجر مشهد به اکران گذاشته شد، اشاره کرد و افزود: فیلم کوتاه "در بند آزادی" از یک سوژه شکل گرفت و این فیلم در حقیقت بیان یک نوع موقعیت و برگرفته از مصراعی از اشعار حافظ است.

وی افزود: در این فیلم نمایش دو وظیفه وجود داشت، نخست یک وظیفه شرعی و الهی و سپس یک وظیفه رومزه که فرد چگونه می تواند از میان این دو موقعیت سربلند بیرون بیاید.

کارگردان فیلم کوتاه "در بند آزادی" اظهار داشت: کار فیلم برداری "در بند آزادی" در تهران انجام شد و حدود پنج روز به طول انجامید  که زمان فیلم 14 دقیقه است.

میقانی با بیان اینکه " در بند آزادی" برای نخستین بار در هفتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد، تاکید کرد: فیلم کوتاه فیلمی مفهومی است و ممکن است عامه پسند نباشد بنابراین باید توسط مسئولین از حمایت ویژه برخوردار شود تا فیلم سازان در این عرصه به رقابت با یکدیگر بپردازند.

کد خبر 1027093

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =